Спецпроект

У Тамбові створено Музей шкарпеток

Один з найбільш незвичайних музеїв в Росії, Музей шкарпеток, почав свою роботу в місті Рассказово Тамбовської області. Тут представлені плоди праці місцевого промислу - в'язані вовняні вироби.

Про це пише travel.ru.

Рассказово знаходиться в 40 кілометрах на схід від Тамбова і в даний час є його містом-супутником. Рассказівські шкарпетки - один з найвідоміших регіональних брендів, поряд з Мічурінськими яблуками, тамбовською картоплею і окостом. Головна особливість - їх не просто в'яжуть, але і клеять, що робить виріб особливо теплим, майже як валянки.

Музей розташований в центральній бібліотеці Рассказово. Його колекція нараховує близько 300 експонатів, пов'язаних здебільшого вручну і представляють різні часові епохи. Більшість принесли самі місцеві жителі, подарувавши зборам не тільки старовинні, пов'язані прабабусями шкарпетки, але й рукавиці, і навіть дитячі іграшки.

Найстарішим екземплярам - понад 50 років. Найменший носок - всього 5 сантиметрів в довжину, найбільший - 130 сантиметрів: його колективно зв'язали в минулому році відвідувачі Покровського ярмарку. Кожен експонат тут можна брати в руки і розглядати з усіх боків. Експозиція буде поповнюватися. Крім того, в музеї буде можна придбати вподобані вироби з сучасних колекцій.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.