Спецпроект

Теракотова армія прибуде до музею Тампере в червні

Змінилися дати проведення виставки Теракотової армії першого китайського імператора Цинь Шихуанді у фінському місті Тампере. Експозиція відкриється в музейному центрі "Вапрійккі" (Vapriikki) з 14 червня - на місяць пізніше, ніж було заплановано раніше.

Про це пише travel.ru.

Воїни Теракотової армії були створені в II столітті до нашої ери для "охорони" гробниці легендарного імператора Цинь Шихуанді. Всі вони виконані в натуральну величину, при цьому кожен має індивідуальні риси. Обличчя всіх воїнів спочатку були звернені на схід - туди, де розташовувалися царства, підкорені імператором. У 2002 році скульптори Ральф Грюнеберг і Буркард Пфренцігер виготовили точні копії фігур, які тепер "подорожують" по світу. Вони відтворені за старовинною технологією. 180 статуй - піхота, генерали, офіцери, лучники і коні.

Музейний центр Vapriikki (Alaverstaanraitti 5) працює щодня крім понеділка, з 10:00 до 18:00. Звичайна вартість квитка сюди становить 3-9 євро залежно від віку відвідувача, але по п'ятницях за три години до закриття вхід вільний. Вхід на виставку теракотових воїнів обійдеться в 13 євро для дорослих і 5 євро для дітей з 7 до 16 років; є групові та сімейні знижки. За цим же квитком можна відвідати всі інші зали музейного центру. Виставка "Теракотова армія і скарби китайських імператорів" стане найбільшою за всю історію музею. Крім легендарних статуй, вона включить в себе скарби династії Цинь: зброя, прикраси, предмети з нефриту, бронзи і золота.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.