Спецпроект

Музей готує "виставку-сюрприз" для Джона Кеннеді. ФОТО

З нагоди 50-річчя з дня вбивства президента Джона Кеннеді співробітники Далласького музею підготують експозицію з незвичайним підтекстом.

Про це пише telegraf.com.ua.

Сюрприз президенту з дружиною в їх готельному номері підготували в 1963 році колекціонери з Форт-Уерта. Вони прикрасили готель цінними творами мистецтва, в яких сам Кеннеді не відразу розпізнав оригінали. У спальні Джекі Кеннеді розмістилися її улюблені імпресіоністи (Ван Гог і Моріс Прендергаст), а в кімнаті самого президента - роботи американських художників. У вітальні ентузіасти поставили скульптури Генрі Мура і Пікассо.

Номер готелю, де провело останню ніч подружжя Кеннеді

Ніч, яку подружжя Кеннеді провели у готелі міста Форт-Уерт, стала останньою в житті президента: наступного дня, 22 листопада, він відправився в Даллас, де і був убитий.

Виставка під назвою "Hotel Texas: An Art Exhibition For The President And Mrs. John F. Kennedy" розпочинає свою роботу 26 травня.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.