Спецпроект

Створюється Віртуальний музей мобільних додатків

Наразі існує кілька ресурсів, на яких можна подивитися, як розвивався Інтернет. Старі версії сайтів і ті ресурси, які вже давно канули в Лєту, дбайливо зберігаються в архівах. Але як же бути з мобільними додатками? На сайті Capptivate.co займаються саме цим - "рятують" старі додатки.

Про це пише computerra.ru.

Там не лежать самі програми, замість цього для кожної версії програми викладено п'ятихвилинне відео, за яким можна скласти враження про неї.

Створив цей віртуальний музей розробник додатків Аллі Драєр. За його словами, ідея прийшла йому в голову, коли користувач попросив додати до його програми анімацію як у старій версії клієнта Twitter Tweetie, де пташка вилуплюється з яйця. Драєр шукав, шукав - і виявив, що не може знайти цю версію, а також подивитися анімацію. Тоді він і вирішив створити Capptivate.co.

Звичайно, в одному тільки AppStore 900 тисяч додатків, і Драєр довго доведеться перелопачувати їх. Втім, він сподівається, що розробники будуть самі надсилати п'ятихвилинні відео, щоб він зберіг їх для історії.

Теми

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.