Спецпроект

В Брюсселі відкриється інтерактивний пивний музей

В будівлі брюссельської Московської біржі, розташованої поблизу центральної площі Гран-Пляс, буде відкритий інтерактивний музей "Храм пива". Проект реалізується Асоціацією бельгійських пивоварів за підтримки держави.

Про це пише travel.ru.

В країні виробляється близько 450 сортів пива. Бельгійський пінний напій постійно удостоюється вищих нагород на міжнародних конкурсах пивоварів. Крім традиційного легкого світлого пива, в Бельгії користується попитом широкий асортимент продукції, звареної в абатствах, а також ченцями-Траппістами. Серед них - сорти унікального пива "гез", яке зброджується на відкритому повітрі, фруктове (наприклад, знаменитий вишневий "крик") і навіть пиво-шампанське.

Інтерактивний музей познайомить відвідувачів з пивоварною промисловістю Бельгії та процесом приготування цього напою, дасть можливість продегустувати продукцію. Дата відкриття "Храму пива" поки невідома, але перші кошти на його створення уряд країни виділив ще торік. Аналогічні об'єкти є в інших містах світу, таких як Амстердам (Heineken Experience) і Дублін (Guiness Storehouse).

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.