ГЕНШТАБ РОЗСЕКРЕЧУЄ КАРТИ ВЕЛИКОГО МАСШТАБУ

Генштаб Збройних сил України вирішив зняти грифи "Для службового користування" з усіх великомасштабних карт, крім військових.

Таке рішення ухвалила експертна комісія при державному експерті з питань таємниць Генштабу на підставі висновків науково-дослідної роботи, проведеної Національним університетом оборони України, повідомляє Сityplan.in.ua.

В обмеженому доступі тепер перебуватимуть лише карти, де позначено місцезнаходження ракетних військ та артилерії, ракетно-технічних та ракетно-зенітних військ, спеціальні карти ділянок річок, гірських проходів і перевалів, джерел водопостачання.

Фрагмент карти Генерального штабу СРСР 1990 року масштабу 1:100 000 (1 км в 1 см). Квадрат М-36-076 - з Дніпром, греблею Канівської ГЕС, могилою Шевченка і стратегічним газопроводом з Сибіру до ЄС "Уренгой-Ужгород". Хоча карти-кілометровки вважаються засекреченими, вже багато років їх можна знайти на сайті, скажімо, Університету Берклі

Також інформацією з обмеженим доступом вважатимуться карти геодезичних даних, створені для військових цілей та карти умов спостереження та маскування.

Очікується, що зміни, ухвалені військовими, призведуть до скасування грифів обмеженого доступу також і на генеральних планах міст.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.