Спецпроект

Поліція закрила Музей влади в Петербурзі

Поліцейські Санкт-Петербурга закрили "Музей влади", який пропрацював менше двох тижнів.

На думку правоохоронних органів, експозиція музею на Великій Конюшенній може потрапити під статтю "Екстремізм", повідомляє snob.ru.

Куратор музею Алєксандр Донской розповів, що напередодні ввечері до музею прийшли співробітники УВС, ФСБ, прокуратури і депутат Віталій Мілонов.

Разом вони вилучили чотири картини - зображення Мілонова на райдужному тлі, портрет Путіна і Медведєва в жіночій білизні, картини "Еротичні сни Мізуліної" і зображення патріарха. Крім того, поліцейські вилучили у музею касовий апарат і опечатали всі інші картини.

"Музей не може працювати, хоча у нас проплачена оренда. В основному у нас роботи художника Алтуніна, і він вже турбується про їх долю, бо вони дорого коштують. Полотна вивозили на даху машин, вони могли бути пошкоджені", - зазначив куратор музею.

При цьому, за словами Донського, при вилученні картин співробітники поліції не видали керівництву музею ніяких документів.

"Музей Влади" відкрився 15 серпня нинішнього року виставкою "Правителі" Костянтина Алтуніна. Куратор Донской є колишнім мером Архангельська.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.