Спецпроект

Музей танків під Прохорівкою може обійтися в 3 мільярди

Білгородська влада пропонує побудувати музей бронетанкової техніки в Прохорівці на площі 3 гектари приблизно за 3 мільярди рублів.

Про це пише ria.ru.

Попередній проект музею розробили фахівці управління архітектури області. Як повідомив заступник головного архітектора регіону В'ячеслав Турченко, новий музей розташується поруч з музеєм "Третє ратне поле Росії". Площа будівлі складе близько 10 тисяч квадратних метрів, а сам музейний комплекс займе не менше 3 гектарів. Будівлю пропонують зробити двоповерховою з ангарами, де буде виставлена ​​важка техніка: танки, літаки, артилерія. Опис техніки , що брала участь у Великій Вітчизняній війні, і дані про її розроблювачів помістять на стелах перед входом до музею .

"За оцінкою фахівців уряду Росії, на техніку доведеться витратити 250 мільйонів рублів. На заповнення цих площ експонатами знадобиться ще не менше 800 мільйонів рублів та інші витрати. Разом без урахування вартості будівлі знадобиться не менше 2 мільярдів рублів", - зазначив член Ради Федерації Микола Рижков, який очолює опікунську раду "Прохорівського поля".

Будівництво будівлі обійдеться в мільярд рублів, а загальний кошторис становитиме близько 3 мільярдів рублів.

Губернатор Євген Савченко доручив погодити будівництво цього музею з проектом зведення об'їзної дороги навколо Прохорівки, яку планується побудувати в найближчі роки. Крім того, запропоновано зробити музей інтерактивним: організувати там своєрідний "танкодром" для дітей або зробити спеціальні відкриті для відвідувачів моделі техніки.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.