Спецпроект

Приватний музей Фаберже відкриється в Петербурзі

Колекція виробів ювелірного дому Фаберже, що належить російському бізнесменові Віктору Вексельбергу, після багаторічних поневірянь знайшла постійний будинок в Шуваловському палаці на набережній річки Фонтанки в Петербурзі

Про це пише ria.ru.

Приватний музей Фаберже відкриється в Петербурзі в Шуваловському палаці на набережній Фонтанки 19 листопада. Перед відкриттям у палаці була проведена масштабна реставрація з відновлення історичних інтер'єрів.

"Серед експонатів раритетні твори живопису та інші предмети мистецтва", - йдеться в повідомленні прес-служби культурно-історичного фонду "Зв'язок часів", якому належить колекція. Також там зазначено, що директором музею стане Володимир Воронченко.

Колекцію музею складуть збори фонду Віктора Вексельберга "Зв'язок часів" - це найбільше в світі приватне зібрання російського прикладного мистецтва рубежу XIX -XX століть, яке налічує понад 4 тисяч предметів. У його основі - унікальні твори фірми ювеліра Карла Фаберже, що включають в себе 9 знаменитих імператорських великодніх яєць. Колекція демонструвалася в різних російських містах, а також за кордоном, у тому числі в Індії та Швейцарії, проте питання, чи знайде вона, нарешті, постійний притулок на території Росії, довго залишалося загадкою.

Основу колекції склало зібрання великодніх декоративних яєць фірми Фаберже та інших виробів фірми Малькольма Форбса, яку Віктор Вексельберг придбав в 2004 році на Sotheby's. Угода обійшлася бізнесменові в рекордні 100 мільйонів доларів, причому підприємець ефектно викупив всі лоти "оптом", ще до відкриття торгів. У наступні роки колекція поповнилася новими предметами, створеними знаменитою фірмою - зокрема, мініатюрною бонбоньєркою у вигляді яйця, яка належала брату імператриці Марії Федорівни грецькому королю Георгу I, і колекцією "Сафра" , до якої входять годинник, рамки для фотографій та настільні приналежності.

Теми

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.