АНОНС: перша ілюстрована біографія Коновальця

У Вінниці представлять першу ілюстровану біографію Євгена Коновальця "Сила волі. Євген Коновалець" авторства історика Ігоря Дерев’яного.

У книзі — документи та свідчення очевидців, власні спогади, унікальні фотографії, повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.

"Сила волі" — це історія людини, яка створила найуспішніший український політичний проект минулого століття — Організацію українських націоналістів", - розповідають видавці. - Це історія військовика, який умів воювати, але чудово опанував політичні методи боротьби".

 

"Проект "Наш формат історії" планує серію біографій відомих діячів української історії ХХ століття. Ця книга не тільки є першою з майбутньої серії, але й першою ілюстрованою біографією самого Коновальця", — розповіла керівник проекту Ярина Ясиневич.

Час і місце: 13 листопада, середа, 18:00. Вінниця, книгарня "Є", вул. Соборна, 89

Організатори заходу: Центр досліджень визвольного руху, книгарня "Є", мистецька агенція "Наш формат", видавництво "Часопис" (Львів).

Ігор Дерев’яний — магістр історії, старший науковий співробітник Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів "Тюрма на Лонцького", співпрацює з Центром досліджень визвольного руху.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.