Спецпроект

ЯНУКОВИЧУ ІНКРИМІНУЮТЬ НЕВИЗНАННЯ ГОЛОДОМОРУ - ГПУ

Генеральна прокуратура України після звернень двох громадян про зловживання владою внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідні відомості стосовно Віктора Януковича та інших екс-чиновників.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За інформацією прес-служби Генпрокуратури з посиланням на Головне слідче управління відомства, провадження відкрито за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

"Зареєстровано кримінальне провадження за зверненням двох громадян України, в яких вони вказують, що зазначеними особами протягом 2010-2013 рр. здійснені численні зловживання владою. Зокрема, невизнання голодомору 1932-1933 рр. в Україні геноцидом, переслідування лідерів політичної опозиції, журналістів із боку органів прокуратури, внутрішніх справ, підрозділів Служби безпеки України та судів, а також потурання корупційним діям колишніх керівників вищих органів влади і правоохоронних органів", - пояснює прес-служба.

Наразі досудове розслідування триває.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.