Документальний фільм про Майдан номіновано на "Оскар". ТРЕЙЛЕР

Академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила 5 документальних фільмів - номінантів 88-ї премії "Оскар" у категорії "Найкращий документальний повнометражний фільм".

Про це повідомляє Ukrstream із посиланням на oscar.go.com.

Кінострічка "Winter on Fire: Ukraine's Fight For Freedom" ("Зима у Вогні: Боротьба України за Свободу") виробництва Netflix, UkrStream.TV, Afineevsky-Tolmor Production та SPN Production увійшла до номінації на премію на Оскар.

Це масштабна кінохроніка Майдану, створена об'єднаною командою кінематографістів України, США і Великобританії.

Усі номінанти на премію:

"Amy", On the Corner Films and Universal Music
"Cartel Land", Our Time Projects and The Documentary Group
"The Look of Silence", Final Cut for Real
"What Happened, Miss Simone?", RadicalMedia and Moxie Firecracker
"Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom", Netflix, Ukrstream.TV, SPN production, Afineevsky-Tolmor Production

Інші матеріали за темою "КІНО"

Пам’ять про Голокост як зброя гібридної війни

Однією з цілей російського вторгнення було проголошено "денацифікацію України" – ліквідацію "режиму, який глорифікує нацистських поплічників", що автоматично означає співвідповідальність за Голокост. Надалі трагедії сучасної війни почнуть затьмарювати у пам'яті людей трагедії ХХ сторіччя. Це призведе до абсолютно іншого виміру конкуренції пам'ятей, яка до цього обмежувалася жертвами тоталітарних режимів минулого.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.