У тернопільському селі знайшли дзвони зруйнованої комуністами церкви

12 січня в с. Коропець Монастириського району на Тернопільщині викопали два старовинні дзвони.

Дзвони випадково знайшли місцеві мешканці, які копали траншею для водогону, повідомляє Релігійно-інформаційна служба України. Вони належали місцевій церкві Св. Миколая 1786 року.

 

8 лютого 1964 року на виконання рішення виконкому Тернопільської облради храм розібрали, але дзвони віряни встигли таємно закопати. Про місце схованки знало лише кілька людей, по смерті яких ця інформація була втрачена.

 
 

У РІСУ зазначають, що така ситуація не рідкість. У с. Сидорові Гусятинського району Тернопільської обл. досі не можуть віднайти дзвони, заховані в часи Другої світової від німецьких окупантів.

Як повідомлялося, в Уельсі вчені знайшли 400-річну Біблію, яка пережила пожежу, війну і використовувалася як туалетний папір

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.