АНОНС: Дискусія «Чи з’явиться український Черчилль?»

Ім'я Вінстона Черчилля відоме навіть людям, які ніколи не цікавились ані історією, ані політикою. Без перебільшень легендарний прем'єр-міністр Великої Британії.

 

Мало хто знає, що в свої 20 років Черчилль об'їздив усі можливі гарячі точки та не надто турбувався про власну безпеку. До безглуздя впевнений у власній непереможності він не лише повернувся живим з поля бою, а й отримав щось більше, щось, що потім, за його ж словами, стало фундаментом майбутнього життя.

"Мені він не подобається, але одного дня він стане прем’єр-міністром Великої Британії", — сказав британський офіцер Джордж Вайт про юного Черчилля. Вінстону знадобилося 40 років, щоб потрапити до цього кабінету, і свій шанс він використав наповну.

Про долю британського політика, шлях видатних політичних персон, про те, звідки з’являються особистості, які у важкий момент здатні об’єднати всю націю, а також про те, чи з`явиться в Україні власний Черчилль будуть говорити у клубі "Наш формат".

Спікери:

Кириченко Владислав – громадський діяч, підприємець, меценат, засновник видавництва Наш Формат;

Віталій Гайдукевич – журналіст, телеведучий.

Час: 24 квітня, вівторок, 19.00

Місце: Клуб "Наш Формат", пров. А. Горської, 5, м. Київ.

Для участі в події потрібно зареєструватись.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.