У Полтаві розгорівся скандал через акцію “Безсмертний полк”. ДОКУМЕНТ

У школи Полтави надійшов лист щодо "забезпечення явки учнів" на акцію “Безсмертний полк” із нагоди 9 травня. Ці вимоги висунуло керівництву шкіл Управління освіти Полтавського міськвиконкому.

Боєць Національної гвардії України Олександр Хаджинов на своїй сторінці у "Фейсбуці" розмістив відповідний документ за підписом заступниці керівника управління освіти в Полтаві Наталії Дорохової, передає сайт "Полтава365".

 

Репетицію акції планують провести 7 травня — учні будуть нести портрети у супроводі вчителів.

До слова, акція "Безсмертний полк" стала масово використовуватися під час святкування Дня Перемоги у Росії як ідеологія "путінського режиму".

Полтавці обурулися діями освітянки: під час інформаційного та збройного протистояння з Російською Федерацією є неприпустимим підігравати пропаганді ворога, пише депутат міської ради Юліан Матвійук.

Відповідні листи депутат міськради надіслав до СБУ та Головне Управління Нацполіції в Полтавській області.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.