Під Міланом знайшли кухоль, повний давньоримських монет. ФОТО

У підвалі колишнього театру в північній Італії археологи знайшли скарб цінних монет доби Римської імперії.

Сотні монет були знайдені в стеатитовому кухлі, викопаному в підвалі  колишнього театру Крессоні, в м. Комо на північ від Мілана, інформує CNN.

"Ми ще не знаємо докладно, якою є історична й культурна цінність знахідки, — сказав міністр культурної спадщини Італії Альберто Бонісолі, — Але та місцевість може стати справжнім скарбом для нашої археології. Це відкриття сповює мене гордістю".

 Фото: edition.cnn.com

Монети виявили на початку вересня й передали в реставраційну лабораторію в Мілані, де археологи та реставратори їз вивчатимуть. Міністерство культури не оголошує варість скрабу, проте італійські медіа говорять, що монети можуть коштувати мільйони доларів.

Історичний театр Крессоні відкрився в 1807 році, пізніше його перетворили на кінотеатр, що діяв до закриття в 1997 році. Цей об’єкт розташований неподалік території форума римської колонії Новум Комум, де були знайдені інші важливі артефакти римської доби. 

Як повідомлялося, на південному заході Нідерландів археологи знайшли в похованні бронзову чашу для вмивання, ймовірно, зроблену в III-IV століттях після Р. Х.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.