На премію Сахарова європейці номінували Сенцова

Європейська народна партія, найбільша фракція в Європейському парламенті, номінувала незаконно ув’язненого в Росії українського режисера Олега Сенцова на здобуття премії Андрія Сахарова.

Про це у Twitter повідомив брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк, передає "Українська правда".

"Найбільша політична група в Європарламенті висунула Сенцова на премію Сахарова 2018 року", – написав Йозвяк.

Минулого тижня Йозвяк повідомляв, що кандидатуру Сенцова також підтримують ще дві парламентські групи. Ім’я лауреата оголосять наприкінці жовтня.

Премія "За свободу думки" ім. Андрія Сахарова є щорічною відзнакою Європейського парламенту. Вона започаткована 1988 року і вручається в 4 галузях, зокрема, в галузі захисту прав людини і її основних свобод.

Премію названо на честь російського науковця і правозахисника Андрія Сахарова (1921–1988), лауреата Нобелівської премії миру (1976), який виступав на захист політв'язнів і критикував радянський тоталітарний режим.

У 2016 році на премію номінували лідера кримських татар Мустафу Джемілєва, у 2015 році – українську авіатора і депутата Надію Савченко. У 2014 році на здобуття премії висунули Євромайдан.

Розмір премії складає 50 тис. євро.

Останні дні і смерть Міхновського

Вранці 4 травня 1924 року 4-річний син Володимира Шемета – Ждан – вийшов у садок свого дому. Там дитина першою побачила, на старій яблуні, повішаним майже двометрове тіло гостя свого батька – Миколу Міхновського. Згодом Ждан розповість Роману Ковалю, що батько знайшов у кишені покійного записку: "Волію вмерти власною смертю!"

Останнє інтерв'ю мисткині Людмили Симикіної

Через мою майстерню пройшли всі дисиденти. Всім шилась свита. Я знала всі біографії. Я їх втішала, жаліла. Я знімала ту напругу психічного тиску, одягали новий одяг, знімали той, що вони мали, і вони відважно носили це. Я мріяла про іншу державу, про інший устрій. А одяг шився для цієї мрії. Ось сутність моя була в 1960-ті роки.

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.