У Помпеях археологи знайшли фреску з Нарцисом. ФОТО

У День святого Валентина археологи в Помпеях оголосили, що знайшли фреску Нарциса, який кохав лише самого себе.

Про це повідомляє ВВС.Україна.

 Дослідники оприлюднили фотографії спальні, оздобленої фресками

Фото: ЕРА

Давньоримське місто Помпеї в Італії поховав вулканічний попіл, коли у 79 році після Р.Х. поблизу нього сталося виверження вулкану Везувій.

Фатальне виверження раптово накрило місто та його мешканців, які нібито завмерли в часі. Це зробило місто справжнім скарбом для археологів.

Останню знахідку виявили в тому ж будинку, де минулого року знайшли еротичну фреску з Ледою та лебедем.

Очільниця проекту Альфонсіна Руссо розповіла, що через красу приміщень влада змінила плани і дозволила продовжити пошуки на цьому місці.

Вона сподівається, що цей маєток, який належав заможним мешканцям центру Помпей, зрештою відкриють для широкого загалу.

 Фреску знайшли в приміщенні, щедро прикрашеному зображеннями

Фото: ЕРА

Археологи повідомили, що фреска була розташована в "елегантній та чуттєвій" спальні.

За словами дослідників, її стеля обвалилася, але за допомогою розкопок вдалося знайти фреску та її фрагменти, щоб скласти її докупи.

Дослідники кажуть, що кольори фрески дуже добре збереглися.

Читайте також:

У Помпеях відкопали рештки коня з упряжжю. ФОТО

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.