Горить Собор Паризької Богоматері. ФОТО. ВІДЕО

У Парижі горить Собор Нотр-Дам де Парі.

Про це повідомляє видання Telegraph.

 Фото Твіттер

На кадрах, що розміщені в Інтернеті, видно, що полум’я охопило верхню частину собору, епіцентр її біля вежі бефруа, а також підходить до двох дзвінниць.

Міська влада запевняє, що на гасіння кинули великі сили. Водночас появились перші припущення, що пожежа може бути пов'язана з реконструкцією, що якраз проводиться в соборі.

Фото: EPA-EFE/IAN LANGSDON
 

Станом на цей час пожежникам вдалося локалізувати полум’я. Також повідомляється, що на цей час постраждалих немає.

За інформацією із прямого ефіру 5 каналу, станом на 20.50 (за київським часом) обвалився шпиль (бефруа).

 Фото: Ludovic Marin / AFP / Scanpix / LETA

Президент США Дональд Трамп висловив припущення, що "можливо, літаки для води" можуть бути використані для гасіння пожежі.

Французьке агентство з цивільної оборони та управління кризовими ситуаціями відхилило пропозицію президента Трампа про те, що літаючі танкери з водою можуть погасити вогонь.
"Застосування води з повітря на цьому типі будівлі може призвести до краху всієї структури разом з пожежниками, які в даний час роблять все можливе, щоб врятувати Нотр-Дам", - пише відомство.
"Вертоліт або літак, вага води і інтенсивність падіння на малій висоті можуть послабити структуру Нотр-Дам і призвести до побічних пошкоджень будівель поблизу".
Президент Франції Еммануель Макрон прокоментував пожежу в Соборі Паризької Богоматері. Свої почуття глава Франції висловив в соцмережі Facebook.
"Нотр-Дам де Парі у вогні. Емоція цілої нації. Є про що подумати для всіх католиків і для всіх французів. Як і всім нашим співвітчизникам, мені сьогодні сумно бачити, як ця частина нас горить", - написав Макрон.

Довідково. Перший камінь у фундамент король Людовик VII заклав 1163 року, але будівля лише здавалася цілком кам'яною.

Собор також називали Лісом, бо на виготовлення опорних балок пішло 13 000 дубів. У природі ці дерева зайняли б понад 14 гектарів.

Станом на 22.45 (за київським часом). Пожежники кажуть, що найближчі півгодини покажуть, чи вдасться справитись із пожежею...

 Фотографія: Бертран Гей / AFP / Getty Images - станом на 22.45 (за київським часом)

Заступник міністра внутрішніх справ Франції сказав, що вони не впевнені, що пожежу вдасться зупинити, повідомляє AFP.

Близько 23.00 паризькі церкви почали дзвонити в дзвони в знак солідарності із Нотр-Дам де Парі.

Ближче до півночі парижани, що зібралися біля палаючого собору, об'єдналися у молитві.
Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій Зоря прокоментував це у Facebook: 
"Зворушливий спів молитви "Ave Maria" ("Богородице Діво, радуйся")
Зворушливо, що співають молоді люди, молячись на колінах.
Собори душ відроджуються — відродиться і собор з каменю."

Читайте також:

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.

Як співробітники КГБ намагалися зробити з Івана Багряного «червоного»

У 1950–1960-х роках органи МГБ/КГБ СССР намагалися схилити до співпраці, відмови від антирадянської діяльності й повернення до Радянського Союзу діячів культури, науки і літератури, які опинилися в еміграції. А в разі невдачі розробляли заходи з їх компрометації і навіть ліквідації. Одним із об'єктів такої оперативної розробки був відомий політичний діяч і письменник Іван Багряний.

"Звичайний фашизм": розбір тез про "священную войну" Росії проти України та Заходу

Один із важливих етапів у формуванні російської квазірелігійної доктрини "русского мира", яка за задумом має стати офіційною державною та релігійною ідеологією путінської Росії, відбувся 27 березня 2024 року. У цей день сталася знакова подія – у Залі церковних соборів Храму Христа Спасителя у Москві під головуванням Московського патріарха Кирила було офіційно затверджено "Наказ XXV Всесвітнього російського народного собору", який отримав назву "Настоящее и будущее Русского мира".

Німецька весна на Слобожанщині: війська кайзера та українські гайдамаки в спогадах місцевих

Весна 1918 року. Імперська армія Німеччини та Збройні сили Австро-Угорщини разом з Армією УНР звільняють Українську Народну Республіку від більшовиків. Українсько-німецький наступ пролягав через Слобожанщину і зупинився в районі села Лиски. Публікуємо спогади місцевих мешканців, які були свідками визволення Харківщини.