Спецпроект

АНОНС: У Меморіалі Голодомору покажуть фільм "Джеймс Мейс. Траєкторія долі"

24 квітня у Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" покажуть фільм "Джеймс Мейс. Траєкторія долі" про американського дослідника Голодомору, що надзвичайно багато зробив для визнання цього злочину геноцидом.

Довгий час Джеймс Мейс жив та працював в Україні, і саме йому ми завдячуємо виникненню чудової традиції – кожного року, у четверту суботу листопада, ставити на підвіконня свічу, відзначаючи День пам’яті жертв Голодомору.

 

3 травня минає 15 років з дня смерті дослідника, і напередодні цієї сумної дати, ми пропонуємо разом переглянути фільм "Джеймс Мейс. Траєкторія долі", створений Національною суспільною телерадіокомпанією у 2017 році, а також поспілкуватися з його авторами – відомим режисером Іриною Шатохіною та автором сценарію та ведучим, доктором історичних наук Юрієм Шаповалом.

24 квітня, середа, 15.00

Місце: зала пам’яті Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" (вул. Лаврська, 3).

Організатор: Національний музей "Меморіал жертв Голодомору".

Вхід вільний за умови реєстрації: https://forms.gle/poM6Gg6YotL1iwwZ8

Петлюрівська Покрова. УНР на краю безодні

У жовтні 1919 року керманичі УНР уперше за весь час революції організували привселюдну урочисту присягу на вірність українській республіці. Ця подія залишила слід у пам`яті багатьох учасників визвольних змагань, хоча й не змінила перебіг війни за українську державність.

Генерал Петро Григоренко. Таврія, Москва, "психушка", Нью-Йорк

Радянський офіцер, комуніст, антисталінст, жертва каральної психіатрії, захисник і друг кримськотатарського народу, член Московської Гельсінкської Групи і Закордонного Представництва УГГ, а також син, чоловік і батько – це лише частина ролей, які довелося прожити уродженцю Запоріжжя.

"Невидима рука" олігархії. Кому англійці мають бути вдячні за "Велику хартію вольностей"

Ніхто не може бути покараний інакше, аніж за рішенням суду. Податки мають стягуватися лише за згодою тих, хто їх сплачує. Депутат повинен бути захищений від переслідувань з політичних міркувань. Все це ще в 1215 році було зафіксовано у "Великій хартії вольностей".

Свято присяги УНР

"Всі оглядаються назад і дивляться на вулицю, по якій проноситься кілька автомобілів: "Он Петлюра... Спереду... " 14 жовтня 1919 року у тимчасовій столиці УНР Камʼянці-Подільському відбулась урочиста присяга чиновників та війська