Українці Південної Австралії відзначили 70-ліття поселення. ФОТО

В австралійському передмісті Хіндмарш (біля Аделаїди) днями відбулася святкова вечеря з нагоди 70-річчя поселення українців у Південній Австралії.

Про це у вівторок повідомила Українська громада Південної Австралії на своїй сторінці у Facebook, передає Укрінформ.
 
FB ASSOCIATION OF UKRAINIANS IN SA 

"Пам'ятна вечеря з нагоди 70-річчя поселення українців у Південній Австралії відбулася 20 липня", - йдеться у дописі.

Для гостей заходу було проведено презентацію на тему української імміграції в Австралії. Відбулася виставка панно роботи Лідії Маковійчук, наданих Союзом українок Австралії.

 
FB Association of Ukrainians in SA 

Музична складова вечора була представлена дуетом скрипки та гітари, а Орися Гопко з нагоди ювілею презентувала власного вірша.

Учасників святкового заходу пригощали традиційними українськими стравами та випічкою.

 
FB ASSOCIATION OF UKRAINIANS IN SA 

Під час вечора усі охочі мали можливість ознайомитися зі світлинами, документами та пам'ятними речами, які стосуються прибуття українців до Південної Австралії у 1949 році.

Нагадується, що у травні з нагоди відзначення 70-річчя поселення українців у Південній Австралії було організовано відповідну виставку. Організатором заходу виступив Союз українок Австралії.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.