У Польщі готують до випуску книгу про Гарета Джонса

Видання, присвячене біографії британського журналіста Гарета Джонса, побачить світ у Польщі в жовтні цього року

Повідомлення про це з'явилося на офіційній Facebook-сторінці автора праці - польського репортера Мірослава Влєклого

Книга, яку випустить краківське видавництво Znak, матиме назву "Гарет Джонс. Людина, що знала забагато". Офіційна дата виходу - 14 жовтня. Обсяг видання - 360 сторінок. Книжку вже можна замовити на сайті видавництва за 45 злотих.

 
Mirosław Wlekły reporter, facebook

Як зазначає Влєкли, працю варто прочитати перед переглядом фільма Агнєшки Голланд "Громадянин Джонс". Сама режисерка висловила вдячність автору на книгу, назвавши її прекрасним доповненням до стрічки.

"Чудова репортерська історія про журналістського Ікара, який заплатить життям за прагнення до правди. А на тлі цього тоталітарне безумство ХХ століття та Голодомор, розв'язаний Сталіним - Великий Голод в Україні, який Гарет Джонс намагався розкрити світові.

Мирослав Влєкли пропонує вражаючу панораму епохи, і в той же час пише так яскраво, у нього таке відчуття до деталей, що я заглибився в цю реальність, забувши, що він розповідав про події 80-річної давнини", - висловився про книгу відомий польський історик та журналіст Марцін Меллер.

Фільм Агнєшки Голланд йтиме в українському прокаті з листопада під назвою "Ціна правди". Стрічка вже отримала престижну польську кінопремію "Золоті леви".

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.