У Полтаві розгромили Алею пам’яті загиблих воїнів АТО. ФОТО

У ніч з 29 на 30 листопада невідомі розгромили Алею пам’яті полеглих захисників України у Полтаві.

Про це пише "Коло" з посиланням на допис Наталії Костіної у Facebook.

 

"Сьогодні вночі проросійська гідра підняла свою кістляву руку на святе і високе, на честь і гордість наших. Синів України! Алея пам'яті Героїв була розбита чи прострелена російським окупантом на Українській землі!", - пише вона.

 

У прес-службі обласної поліції Полтави повідомили, що правоохоронці становлюють всі обставини пошкодження інтерактивної дошки на Алеї пам'яті захисників у парку Котляревського:

"До поліції інформація надійшла з міської ради близько 8 години ранку. На місці події працює слідчо-оперативна група. Встановлюються всі причини та обставини даної події. Вирішується питання про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 296 (Хуліганство)".

 

Алея пам'яті полеглих захисників України була відкрита на початку березня 2018 року. На алеї встановлений пам'ятний знак з вмонтованою інтерактивною дошкою, яка відображає інформацію про полтавців, які загинули у зоні АТО: фото, роки життя, обставини загибелі та нагороди, які має кожний з героїв.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер Леонід Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.