В Україні запустили онлайн-сервіс пошуку бібліотек

ВГО Українська бібліотечна асоціація запустила безоплатний онлайн-сервіс «Бібліотека для тебе – Library for you». Сервіс має веб та мобільну версію.

Про це Укрінформу повідомили в пресслужбі ВГО.

 

"Сервіс орієнтує щодо бібліотек у всіх населених пунктах України та надає інформацію про бібліотечні послуги. Це дозволить кожному мешканцю України та її гостю обрати бібліотеку відповідно до його потреб", - йдеться в повідомленні.


Наразі для користування доступна базова версія сервісу.


Зокрема, для бібліотекарів є можливість перевірити достовірність інформації щодо своєї бібліотеки та додати інформацію, якої не вистачає, а саме: опис послуг бібліотеки, години роботи, фотографії та іншу контактну інформацію.

Можна також додати свою бібліотеку або подати новину про оновлену бібліотеку чи інноваційний сервіс.

Для користувачів відкриті можливості обрати бібліотеку в конкретному населеному пункті; обрати тип та вид бібліотеки, наприклад "дитяча", "національна бібліотека" або "технічна"; обрати бібліотеку за площею та кількістю місць для організації заходу; обрати бібліотеку у певному населеному пункті із доступом WI-FI та комп'ютерами; обрати інклюзивну бібліотеку.

База наразі включає 8 національних бібліотек, 15658 публічних бібліотек, 15543 освітянських бібліотек усіх рівнів, 189 бібліотек закладів вищої освіти, 921 інших.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.