Канада випустила монету у формі української писанки. ФОТО

Королівський канадський монетний двір випустив кольорову срібну монету у формі української писанки.

Про це йдеться на сайті Королівського канадського монетного двору.

 

Монета стане вже п'ятою "писанкою" у колекції канадського монетного двору. Цього разу вона прикрашена традиційними українськими візерунками.

 

"Більш, ніж пасхальне яйце, ця срібна монета із чистого срібла вшановує життя та сезон нових починань.

Її кольорові мотиви, приміром, восьмиконечна троянда, мають таке само глибоке значення, як нанесені на традиційну писанку, де тонкі форми та геометричні візерунки створюють захопливу візуальну мову. Це – радісне вшанування весни, доступне вам цілий рік!", - йдеться в описі монети на сайті.

 

На реверсі монети нанесені кольорові візерунки, а на аверсі – профіль королеви Єлизавети ІІ. Монета викарбувана із 31,82 грам чистого срібла та має номінал у 20 канадських доларів.

Її загальний наклад склав 5 тисяч штук та вже був повністю розпроданий.

 

Автор дизайну монети — канадець українського походження Дейв Мельничук, який є членом Українського музею Канади в Торонто.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.