“Доброволець” Ахтема Сеітаблаєва: екшн-серіал вийде на телеекрани у жовтні

6 жовтня на телеканалі ICTV відбудеться прем’єра шестисерійного детективного бойовика “Доброволець” Ахтема Сеітаблаєва – художньої історії, заснованої на реальних фактах.

Про це повідомляє проект "Нове українське кіно".

 

Патріотичний екшн режисера фільмів "Кіборги", "Захар Беркут", "Номери" розповідає про добровольця Дмитра, який навіть після повернення з війни не припиняє захищати Батьківщину.

Дізнавшись, що в Києві готується теракт, він збирає команду колишніх бійців АТО, щоб знайти терористів і врятувати столицю від вибуху. Паралельно він намагається впоратися з важкою психологічною травмою через втрату побратимів на війні.

"Це художня історія, канвою для якої стали страшні реалії нашого часу. Як багато є самогубств після війни, як багато, на жаль, є людей, уражених посттравматичним синдромом, як багато болю виникає тут, в мирному житті.

І ми не повинні це замовчувати. Про це треба говорити, щоб спільно знайти ту форму взаємин, щоб люди, які повертаються з фронту, відчували тепло і увагу", – зазначив режисер стрічки Ахтем Сеітаблаєв.

Головну роль у картині "Доброволець" грає український актор, ветеран АТО Олег Шульга, відомий за фільмами "Позивний Бандерас" і "Червоний". Олег брав участь у бойових діях на Сході в 2014-2015 роках, тому роль у стрічці для нього автобіографічна.

Одного з героїв команди добровольців та найкращого друга Дмитра грає Сергій Дерев'янко, який знімався в серіалах "Контакт" і "Нюхач-2". Також добровольців з команди Дмитра — сапера Андрія і десантника Ярика грають Олександр Пожарський і Олег Волощенко. Андрій Мостренко втілює на екрані майора СБУ Володимира, а Денис Гранчак — юриста Олега.

Роль головного лиходія серіалу "Доброволець" Ахтема Сеітаблаєва на прізвисько Скіф виконує актор і музикант Роман Мацюта, відомий за серіалами "Ментовські війни", "Нюхач-2", "Пес".

Автори "Добровольця" консультувалися з багатьма військовими, які пройшли Донбас, щоб максимально реалістично передати дійсність на війні: як живуть в окопах, борються з ворогами і втрачають рідних, як тримають автомат, про що розмовляють, лягаючи спати в укритті, і про що мовчать, сидячи в засідці. Хоча, як стверджують творці серіалу, це перш за все художня історія, заснована на реальних фактах.

У серіалі буде багато видовищних боїв, перестрілок, вибухів і небезпечних трюків. А завдяки багатокамерній зйомці, як зазначив оператор картини Олексій Ламах, серіал вийде дуже динамічним.

Авторами сценарію виступили Анатолій Карлюга та Юлія Чернявська. Проєкт виробила продакшн-студiя В.I.К. за підтримки Українського культурного фонду. Продюсерами "Добровольця" стали Іванна Дядюра та Ігор Кондратюк.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.