Росіянин убив ветерана через суперечку про штурм Берліна

У Росії судитимуть 65-річного жителя Тевризського району Омської області, який убив 95-річного ветерана Другої світової війни.

Заступник прокурора Омської області вже затвердив обвинувальний висновок, інформує "ДС" з посиланням на прес-службу прокуратури.

 
Руїни Рейхстагу у Берліні

"Органами розслідування встановлено, що на початку травня 2020 року до 95-річного ветерана Другої світової війни, який проживає в м. Тевриз, в гості прийшов його знайомий, з яким вони почали обговорювати події воєнних дій за участю ветерана. У результаті між чоловіками стався конфлікт через незгоду гостя з діями ветерана на полях битв ", — йдеться в повідомленні прокуратури.

За даними російських ЗМІ, конфлікт почався через обговорення того, що частина, в якій воював ветеран, дійшла до Кенігсберга, але не пішла штурмувати Берлін.

Росіянин завдав ветерану не менше чотирьох ударів металевим чайником по голові і тілу, а потім тричі вдарив його ножем в груди. Потерпілий помер на місці. Після скоєння злочину фігурант справи загорнув ніж в кухонний рушник і, взявши його з собою, вийшов з квартири, позбувшись по дорозі додому від знаряддя злочину.

Вину у вчиненні злочину чоловік не визнав. Кримінальну справу по суті розгляне Тевризський районний суд Омської області.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.