Netflix зніме екранізацію роману Ремарка «На західному фронті без змін»

Компанія Netflix планує зняти кіноадаптацію роману Еріха Марії Ремарка «На Західному фронті без змін».

Про це повідомляє видання Variety.

 

Режисером картини виступить німець Едвард Бергер, сценарій написали колишній журналіст The Washington Post і кіносценарист Іан Стокелл та актриса і продюсер Леслі Патерсон.

У головній ролі зніметься актор Даніель Брюль, відомий за стрічкою "Безславні виродки".

Продюсером фільму стануть Мальте Грунерт ("Наслідки", "Під піском", "Наднебезпечний").

Очікується, що виробництво стрічки розпочнеться у березні. Видання пише, що екранізація стане одним з найбільш масштабних за бюджетом фільмів, які коли-небудь були зняті в Німеччині.

Старт зйомок заплановано на березень 2021 року.


Як відомо, "На Західному фронті без змін" — антивоєнний роман Еріха Марії Ремарка, виданий у 1929 році. Першою екранізацією роману став однойменний фільм режисера Льюїса Майлстоуна (1930 р.). Він отримав одразу два "Оскари": в номінації "Найкращий режисер" та "Найкращий фільм".

У 1979 році режисер Делберт Манн зняв телевізійний варіант фільму.

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.