Колишній голова розвідки США підтвердив, що існує ще багато секретних матеріалів про НЛО

США володіють матеріалами, що свідчать про здатність невпізнаних літаючих об’єктів робити маневри, на які не здатні нині відомі технології. Досі не зрозуміло, що саме зафіксували американські військові та розвідувальні відомства — об’єкти інопланетного походження, невідомі раніше атмосферні явища або ж секретні розробки інших урядів. Уряд має дати пояснення загадок НЛО не пізніше 1 червня.

Про це розповів колишній голова Національної розвідки Джон Реткліфф у інтерв'ю Fox News, повідомляє The Бабель.

 

За словами Реткліффа, на сьогоднішній день в США розсекретили лише невелику частину матеріалів стосовно НЛО, що не мають однозначного пояснення.

Об'єкти не лише бачили військові пілоти — їх зафіксували відеокамери, супутники та безліч інших приладів. НЛО рухаються з високою швидкістю проти вітру та роблять інші непояснювані речі.

"Маневри, які складно повторити, оскільки у нас немає таких технологій. Або пересування на швидкості, що перевищує звуковий бар'єр, без звукового удару", — цитує слова колишнього розвідника Daily Mail.

За його словами, фіксація невпізнаних літаючих об'єктів відбувається по всьому світу. У грудні президент Дональд Трамп підписав закон, за яким силові та розвідувальні агентства отримали 180 днів на публікацію всіх відомих свідчень про НЛО — доповідь має з'явитися не пізніше 1 червня цього року.

Реткліфф сподівався випустити її ще до своєї відставки 20 січня, однак не встиг, оскільки розсекречення документів — справа, яка потребує часу. Доповідь Міністерства оборони та розвідки має також містити визначення рівня небезпеки, яку складають НЛО, та оцінку вірогідності того, що за їхньою появою можуть стояти конкуренти США на міжнародній арені.

"Інколи ми задаємося питанням, чи можуть наші суперники мати технології, що просунулись трохи більше, ніж ми вважали чи виявили", — прокоментував Реткліфф, зазначаючи, що уповноважені агентства інколи взагалі не можуть дати пояснення того, що потрапило на сенсори військового та розвідувального обладнання.

Торік Пентагон випустив серію відеозаписів, що фіксують НЛО. Сенатор Гаррі Рейд заявив, що вони — лише поверхня айсберга, і США має виконати серйозну наукову роботу щодо визначення цих об'єктів та ступеня загрози, який вони можуть становити.

"Американський народ заслуговує бути поінформованим", — написав він.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.