Україна отримала цифрові копії архівних документів, що залишились в Криму

Державна архівна служба України отримала від корпорації FamilySearch International (США) цифрові копії документів Державного архіву в АР Крим.

Про це повідомляє Державна архівна служба України у Фейсбуці.

 

Офіційний представник корпорації FamilySearch International (США) в Україні Олександр Січкаренко передав Голові Державної архівної служби України Анатолію Хромову цифрові копії документів генеалогічного характеру Державного архіву в АР Крим та державних архівів Одеської та Сумської областей, виготовлені у 1994-2011 роках у рамках реалізації зазначеними архівами спільних проєктів з Генеалогічним товариством Юта, США, правонаступником якого є FamilySearch.

Завдяки цьому Державна архівна служба України отримала можливість хоча б частково поновити тимчасово втрачені архівні документи, що зберігаються у фондах Державного архіву в АР Крим, а громадяни України та інших держав досліджувати власний родовід.

Оцифрування FamilySearch мікрофільмів документів генеалогічного характеру, виготовлених у рамках співпраці з Генеалогічним товариством Юта, відбувається на виконання положень вчиненого 2 червня 2020 року Меморандуму про співробітництво між Державною архівною службою України та корпорацією FamilySearch International (США).

Отримані копії буде передано до Центрального державного електронного архіву України для опрацювання та створення електронного ресурсу, який буде доступним на вебсайті архіву.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.