МКІП оголошує про початок відбору проєктів за програмою «Велика реставрація»

Міністерство культури та інформаційної політики розпочинає прийом заявок на участь у відборі проєктів за програмою «Велика реставрація».

Держархів зарубіжної україніки презентував виставку до ювілею Лесі Українки

Центральний державний архів зарубіжної україніки із нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки презентував документальну онлайн-виставку «Незламна духом», документи якої пов’язані з діяльністю діаспори щодо постаті поетеси.

У Вінниці музейники презентували відновлений стіл Петлюри

У Вінницькому обласному краєзнавчому музеї презентували раритет доби національно-визвольних змагань 1917-1921 років – оновлений стіл Симона Петлюри, що повернувся до міста після реставрації.

У Шепетівці відкрили меморіальну дошку Лесі Українці

У місті Шепетівка на Хмельниччині відкрили меморіальну дошку Лесі Українці.

АНОНС: Дискусія «Центральна Рада: 1917 рік. Історична закономірність чи революційний феномен?»

4 березня 1917 року (17 березня за новим стилем) у одній із кімнат товариства «Родѝна» на вулиці Володимирській, 54 (де нині вхід до вестибюлю станції метро «Золоті ворота») було дано перший поштовх процесу сучасного державного будівництва.

Рідкісний артефакт купили на барахолці за 35 $. Тепер його продають за 500 тисяч

Маленька чаша, яку купили за 35 доларів в американському штаті Коннектикут, виявилася рідкісним китайським артефактом XV сторіччя.

In memoriam. Помер історик й архівіст Юхим Меламед

Вчора помер відомий український історик та архівіст Юхим Йосипович Меламед.

У синагозі XVIII століття на Львівщині обвалився дах. ВІДЕО

На Львівщині, у великій Бродівській синагозі, яка є пам'яткою архітектури національного значення, обвалився дах.

В Аргентині знайшли рештки найдавнішого титанозавра у світі

Палеонтологи з Національної ради з науково-технічних досліджень Аргентини знайшли рештки титанозавра, яким 140 мільйонів років.

У Корюківці згадують злочини угорських карателів

У Корюківці Чернігівської області відбулися жалобні заходи з нагоди 78-х роковин найбільшої за втратами мирного населення трагедії Другої світової війни.

Штучний інтелект «оживляє» фотографії предків. ВІДЕО

Генеалогічна компанія MyHeritage запустила функцію «Глибока ностальгія», що дає змогу перетворювати кадри з родичами, які померли, на короткі відео, на яких людина на фотографії усміхається, підморгує та киває.

Освітяни діаспори підготували відеопроєкт про закордонні подорожі Лесі Українки. ВІДЕО

Спілка Українських Освітян діаспори підготувала свій подарунок з нагоди 150-річчя від дня народження Лесі Українки – відеопроєкт «Лесині листи здалеку» про подорожі поетеси та письменниці по закордонню.

Антична зброя і монети часів Київської Русі: СБУ зупинила контрабанду майже на $1 мільйон

Служба безпеки України викрила організоване угруповання контрабандистів культурних цінностей до ЄС. Вилучено підготовлену до нелегального переправлення колекцію предметів старовини на суму майже мільйон доларів.

Анджеліна Джолі продала на аукціоні картину Черчилля за рекордну для його робіт вартість

Акторка Анджеліна Джолі продала картину колишнього премʼєр-міністра Великої Британії Вінстона Черчилля «Мінарет мечеті Аль-Кутубія» за рекордні для його робіт $11,5 мільйона (£8.3 million).

Посольства в Австрії, Естонії та Литві провели марафон «Леся єднає світ!». ВІДЕО

Посольства України в Австрії, Естонії та Литві до 150-річчя від дня народження видатної української письменниці та поетеси Лесі Українки взяли участь у міжнародному дипломатично-науковому марафоні «Леся єднає світ!», до якого також долучилися науковці, студенти, працівники бібліотек та представники українських громад за кордоном.

Громаді Києва повернули земельну ділянку музею у Пирогові вартістю понад 800 мільйонів

Офісом Генерального прокурора скасовано незаконну реєстрацію за комерційним товариством права користування земельними ділянками площею 43,4 га вартістю понад 800 млн грн у Голосіївському районі міста Києва.

АНОНС: Дискусія "Деколонізація свідомості. Як розповідати молоді про історію південної та східної України"

Історія південної та східної України дотепер залишається в полоні російських імперських та радянських міфів і стереотипів. Нашому суспільству потрібен відкритий діалог щодо минулого та подолання історичних міфів, котрі маніпулюють та спотворюють історію українських регіонів.

Під час будівництва траси на Дніпро знайшли монету хана Тохтамиша

На місці будівництва траси Н-31 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка були знайдені предмети, деяким з яких понад 2000 років.

Мер Черкас виступив проти повернення історичних назв вулицям

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко накладе вето на рішення міської ради щодо перейменування восьми вулиць.

У Празі до 150-річчя Лесі Українки відкрили виставку

У Празі біля приміщення посольства України до ювілею Лесі Українки відкрили чеськомовну інформаційну виставку «Лесі Українці – 150», яка знайомить з основними фактами біографії письменниці.