АНОНС: онлайн-лекція «Історична пам’ять у сучасних міжнародних відносинах»

Голова Українського інституту національної пам'яті прочитає лекцію про пошук історичних компромісів із сусідами України

7 квітня о 14:00 відбудеться онлайн-лекція "Історична пам'ять у сучасних міжнародних відносинах" від Антона Дробовича, голови Українського інституту національної пам'яті.

 

Історична пам'ять є чутливою темою для багатьох сусідніх країн. Пошук компромісу щодо минулого заради партнерства в майбутньому спонукають погоджуватися на взаємоприйняті історичні наративи та практики комеморації.

Розуміння проблеми та знання чутливих питань у сфері історичної пам'яті українського народу сприятиме більш впевненим позиціям українських дипломатів у відстоюванні позитивного іміджу України та досягненні зовнішньополітичних цілей.

Модератор ‒ завідувач Центру інформаційних ресурсів, к.і.н. Андрій Войнаровський.

Трансляція лекції здійснюватиметься через Cisco Webex Meeting.

«Диво на Віслі»: український вимір

Події серпня – вересня 1920 р. мали вирішальне значення в польсько-радянській війні. Перемога у Варшавській битві засвідчила здатність поляків відстояти своє право на незалежність. Втім без допомоги українських військ подолати Червону армію було би важче.

Чи там шукають витоки терору?

Останнім часом в нашому суспільстві йде обговорення витоків звірячої поведінки російських окупаційних військ в Україні в триваючій російсько-українській війні. Дехто з істориків та публіцистів вбачає ці витоки в більшовицьких та ширше комуністичних традиціях. Дійсно злочинів та репресій часів більшовицької диктатури можна навести чимало. Але чи були противники більшовизму в цьому плані краще?

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.