В Шотландії відбудеться референдум за незалежність

Прем'єр-міністри Великобританії і Шотландії Девід Кемерон й Алекс Селмонд підписали історичну угоду про проведення референдуму з приводу незалежності Шотландії. Вперше за 300 років регіон може стати де-юре самостійним.

Про це повідомляє "Кореспондент" із посиланням на Reuters.

Плебісцит пройде восени 2014 року.

Згідно з опитуваннями громадської думки, вихід зі складу Сполученого Королівства зараз підтримують від 30 до 40 відсотків жителів Шотландії. При цьому кількість прихильників незалежності стабільно зростає.

У бюлетені буде всього одне питання - "Чи хочете Ви незалежності Шотландії від Великобританії?" із двома варіантами відповіді. Проголосувати зможуть всі шотландці віком від 16 років.

Шотландія була незалежним королівством з 854-го до 1707 року, коли країна увійшла в унію з Англією, утворивши Велику Британію. Шотландія є найбільш автономним регіоном Сполученого королівства Великобританії та Північної Ірландії - з власною державною церквою, законами і судовою системою.

Битва при Каллодені 1746 року - остання спроба шотландців повернути собі незалежність і остання сухопутна битва на території острова Британія. Тепер боротьба за політичну самостійність відбувається у кабінках для голосування

З 1999 року відновлено діяльність парламенту Шотландії. З 2011 року більшість (69 зі 129 місць) у ньому складає лівоцентристська Шотландська національна партія, яка виступає за незалежність регіону від Лондону.

У травні 2012-го в столиці Шотландії Единбурзі стартувала офіційна кампанія, метою якої є переконати шотландців підтримати на референдумі ідею незалежності.

Дивіться також інші матеріали за темою "Британія"

Чорнобильська катастрофа. Смерть тисяч людей заради виживання радянського режиму

Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 37 років тому – у 1986 році. Тодішній комуністичний режим до останнього намагався приховати інформацію про масштаби забруднення території та опромінення радіацією людей. Приховував не тому, що розумів масштаби і наслідки катастрофи. А тому, що влада завжди так працювала і показувала СРСР як найкращу в світі державу, в якій ніяких катастроф ніколи не відбувається

На могилі Алли Горської

2 грудня 1970 року на Київщині виявили тіло жорстоко вбитої Алли Горської. Поховали художницю у Києві на Берковецькому кладовищі. Її похорон перетворився в акт громадянського спротиву. Публікуємо текст Євгена Сверстюка, який він написав після смерті Алли Горської. Сверстюк виголосив його на похороні, згодом прощальне слово надрукували у пресі та поширили на Заході.

Про Невідомого Солдата

Є вислів "війна закінчиться тоді, коли буде похований останній солдат". Він далекий від реальності. Насправді жодна війна не закінчена. Тому могила невідомому солдату - це важливий символ, адже це пам'ятник усім - і тим, хто поки що невідомий, і тим, кого ми ніколи не знатимемо по імені.

Пам’яті Ольги Стокотельної: "Нехай назавжди твоє добре ім’я буде між людьми"

В історії українського Руху опору 70-80 років ХХ століття особливе місце належить Ользі та Павлові Стокотельним – особам, які були відданими ідеалам вільної та незалежної України й поєднали своє життя з відомими дисидентами, правозахисниками Надією Світличною та Миколою Горбалем. У квітні цього року Ользі та Павлові мало б виповнитися 162… Саме так двійнята Стокотельні рахували свої роки. Та не судилась. 20 грудня 2023 року Ольга покинула цей світ. Цьогоріч Павло вперше за 81 рік буде свій день народження зустрічати сам.