2004: Володимир Олійник скандує "Зека - геть!" ВІДЕО

Після ухвалення змін до закону "Про судоустрій", одним з авторів якого є депутат-"регіонал" Володимир Олійник, черкащани знайшли відео, як цей політик на мітингах 2004 року кричав "Зека геть!".

Черкащани передали відповідне відео Інсайдеру.

Як відомо, Олійник на той момент втратив посаду черкаського мера і приєднався до "Батьківщини", за списком якої 2006-го пройшов до парламенту.

Серед іншого Олійник закликав черкащан "брати родини і хоч на день поїхати на Майдан", де на той момент проходили акції протесту, "щоб побачити ту добродушну ауру любові".

Він же схвалював дії молодих людей, які на Банковій барабанили в бочки і протестували проти фальсифікації виборів.

"Там [на Майдані] народжується нація", - заявляв Олійник.

Учорашнім законом запроваджено статтю про екстремізм, згідно з якою, за заклики до зміни влади карають позбавленням волі до трьох років.

Дивіться також:

2004: Азаров на помаранчевому Майдані. ВІДЕО

"Долой безнаказанность чинуш!" Листівка Януковича 1990 року. ФОТО

"Покращення життя вже сьогодні". Ролики Партії регіонів. ВІДЕО

Агітпроп за Януковича. СКАНИ

Як "регіонал" прославляв нацистського колаборанта

2004: знищений номер "Урядового кур'єру". ФОТО

Як Чечетов у 2005 році являвся з повинною. ДОКУМЕНТИ

Інші матеріали за темою "Партія регіонів"

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.