…О 16.00 тишу готельного номера прорізує дзвінок телефону. Чоловік простягає руку, знімає слухавку. Звідти лунає: «Терміново передзвоніть!» Чоловік сідає і починає набирати номер головного управління служби безпеки Третього Рейху. У відповідь чує фразу «grossmutter gestorben» (бабуся померла). Чоловік виходить з номера й збирає підлеглих – операція має початися вже о 19.30…
25 січня 2018 — Володимир Бірчак
За допомогою усних історій, радянських документів та листування між радянськими речниками авторка подає більше ніж достатньо свідчень про надмірне, жорстоке відібрання зерна, оподаткування, що призводило до вилучення продуктів харчування та худоби, покарання через чорні списки та інші примусові методи, включаючи закриття кордону, що зробило неможливим для українців уникнути свого кошмару.
29 жовтня 2017 — Аскольд Лозинський
У одній із розсекречених ЦРУ течек, яка мала стосунок до розслідування вбивства президента Кеннеді, знайшлася покреслена агентами публікація з гамбурзького журналу "Штерн" про справу Сташинського. Чи означало це, що ЦРУ бачило якісь паралелі між вбивством Бандери і Кеннеді?
19 вересня 2017 — Олександр Зінченко
Сьогодні Бабин Яр є парком майже у середмісті Києва, який пропонує місцевим мешканцям захист від пекучої літньої спеки. Сімдесят п’ять років тому така мирна сьогодні територія стала місцем одного із найвідоміших злочинів Голокосту.
15 серпня 2017
У книзі Суворова увага приділяється рідкісним яскравим витівкам і капостям ГРУ на доволі високому рівні, і не сказано, що важкість служби розвідника полягає в тому числі в нескінченному спілкуванні з людьми, з якими у звичайному житті поряд їсти не сядеш. З людьми рівня Тітушки, тільки з меншим фізичним тонусом (рос.).
24 травня 2017 — Олександр Гогун
Розстрілювати євреїв і бранців – співпраця? Торгувати на ринку, який відкрили німці, щоб не померти з голоду – теж вона? Де межа між побутовою взаємодією з ворогами, до якої людина приходить вимушено, безвідносно до розклеяних плакатів про «гітлерівських солдат-визволителів», а де – добровільне, свідоме бажання працювати на німців? (рос.)
12 березня 2017 — Антон Гехт
"Россолінський-Лібе не допомагає зрозуміти, чому свого часу велика частина населення сучасної Західної України підтримувала Бандеру й рух, який він очолював, чому він став і досі лишається символом боротьби за незалежність для значної частини українців — і не лише тих, що з Галичини".
27 серпня 2016 — Лубош Веселий
Яцек Куронь народився у 1934-му і все його дитинство – це спогади старших про вічне змагання за волю і гідність, "робітничу справу". Коли почалась ІІ світова війна малий все боявся, що вона закінчиться і він не встигне взяти в ній участь. "Я хотів битися за Польщу".
23 квітня 2016 — Вахтанг Кіпіані