Спецпроект

Померла вдова письменника Бабеля

На 102-му році життя у США померла Антоніна Пірожкова, вдова російського письменника, одесита Ісаака Бабеля. Вона пережила свого чоловіка на 70 років...

У США пішла з життя Антоніна Миколаївна Пірожкова, вдова видатного російського письменника, уродженця Одеси Ісаака Бабеля. Про це The New York Times повідомив онук небіжчиці Андрій Малаєв-Бабель.  

Антоніна Пірожкова народилася 1 липня 1909 р. у Сибіру. Мала інженерну освіту, брала участь у будівництві московського метрополітену.  Шлюб із популярним письменником взяла у 1934 р. За три роки народилася їхня донька Лідія.

1939 р. Бабель був заарештований за інспірованим звинуваченням у проведенні шпигнуської діяльності, а 1940 р. розстріляний.

Дякуючи подвижницькій праці Пірожкової, у 1990 р. у Москві вийшов двотомник творів автора "Коннармии". У 1995 р. у США видані щоденники Бабеля.

З 1996-го Пірожкова з дітьми та онуками проживала в Сполучених Штатах. Вона була авторкою мемуарів про свого видатного чоловіка, які побачили світ англійською та російською мовами.

Як УНР вводила єврочас. У 1918-му годинники переводили на 68 хвилин

"Україна розриває рішуче старі примусові зв'язки з Московщиною, зв'язується тісніше з західною Європою, водночас приймаючи і спільний час, вагу і міру, тому що різниці дуже ускладнюють зносини, торгівлю та подорожі..."

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.

Андрій Андрушків: "Дереву пам'яті потрібен гумус з історій"

Публічне інтерв'ю із магістром богослов'я, військовослужбовцем ЗСУ Андрієм Андрушківим у рамках виставки ГОЛОСИ Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

Котлета по-київськи. За лаштунками найганебнішої промови президента Буша

Сьогодні багато хто справедливо обурюється ідіотським меню на честь початку російського головування в Радбезі ООН. Саме це головування означає остаточний колапс світової безпекової архітектури. Раду Безпеки ООН очолює агресор. Тому котлета по-київськи у тому меню асоціюється із промовою, яку виголосив президент США Джордж Буш 1 серпня 1991 року у Верховній Раді України.