Спецпроект

ТАБАЧНИК СТВОРИВ ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ІСТОРІЇ

Кабінет міністрів за пропозицією Міносвіти і науки вирішив реорганізувати Національний науково-дослідний інститут українознавства в Національний науково-дослідний інститут українознавства та світової історії.

Про це йдеться в розпорядженні Кабміну № 4, повідомляє "Кореспондент".

Крім того Кабмін погодився з пропозицією Міносвіти реорганізувати Державний інститут розвитку сім'ї та молоді у Державний інститут сімейної і молодіжної політики.

Кабмін доручив Міносвіти в місячний термін затвердити положення про реорганізовані інститути, а у двомісячний термін здійснити заходи, пов'язані з реорганізацією.

Розпорядження набуде чинності після видання указу Президента про збереження за НДІ українознавства та всесвітньої історії національного статусу.

Науково-дослідний інститут українознавства Міністерства освіти і науки - провідний заклад України, до компетенції якого належить розробка наукової концепції українознавства, впровадження його досягнень в освітню практику, а також координація українознавчих наукових досліджень у всіх країнах, де проживають українці.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.