Спецпроект

Донецькі комуністи хочуть заборонити українських націоналістів

Депутати від КПУ в Донецькій облраді виступили зі зверненням до Верховної Ради з пропозицією ухвалити закон про заборону націоналістичної діяльності.

Народний депутат Микола Кравченко вважає, що звернення Донецької облради до Верховної Ради з ініціативою розгляду закону про заборону діяльності націоналістичних організацій є "правильним та актуальним", цитує прес-службу Компартії Zaxid.net.

"Як це не дивно, але Донецька область чомусь обрана в якості центру відродження неонацизму. Націоналісти намагаються проводити свої заходи саме тут. На жаль, влада належним чином не реагує на цю небезпеку. Вона думає, що це пройде повз них", - зазначив комуніст.

"Донецьк у боротьбі за українську владу. Конспект короткого курсу"

За словами народного депутата, у Донецькій області відбувалися смолоскипні походи націоналістів, які, окрім того, ще й "розгорнули боротьбу з пам'ятниками радянської доби".

Нагадаємо, що вчора Донецька обласна рада прийняла звернення до Верховної Ради, в якому наполягає ухвалити закон, який забороняє націоналістичну діяльність в Україн, а також засудила "таких ганебних героїв, як Бандера".  

Перша присяга військової частини ЗСУ на вірність Україні

Присягу склали офіцери та солдати полку, і просто гості цього дійства, які були військовослужбовцями запасу. Тому, хто прийняв присягу на вірність народу України активісти руху дарували плакат з зображенням Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою українського козацтва, Української Повстанської Армії та загалом усього українського воїнства.

Патріархат УГКЦ: між Ватиканом і Москвою

Питання патріархату Української греко-католицької церкви – одне з найважливіших в її історії другої половини XX cт. Ця справа стосувалась не лише української діаспори і церковного духовенства, а й понтифіків, посадовців Римської курії та політиків різних держав.
Особливим чином це питання турбувало Москву, яка всіляко намагалась протидіяти спробам встановлення патріархального устрою УГКЦ

Лех Валенса: “Польща та Україна приречені бути разом”

2 грудня 1991 року сталася історична подія в польсько-українських стосунках – Польща, першою в світі, визнала незалежну Україну, після того, як днем раніше, український народ підтвердив на референдумі Акт проголошення незалежності України. Це було найкраще завершення бурхливого й надскладного ХХ століття в українсько-польських стосунках

Полковник–киянин із «Чорних Запорожців» Армії УНР

Багато років в соціальних мережах гуляє світлина "Чорних Запорожців" із неідентифікованими старшинами легендарного кінного полку Армії УНР. Тривали суперечки чи це взагалі "чорні"... І коли саме зроблено світлину