Спецпроект

На Черкащині встановлять пам’ятник Богуну

У Монастирищі Черкаської області буде встановлено пам’ятник Івану Богуну.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської облради.

Макет пам'ятника презентували для обговорення та спільної оцінки членам колегії відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Копію пам'ятника створено членом Спілки художників України Валерієм Д'яконовим за сприяння головного технолога фізико-технологічного інституту металосплавів Національної академії наук України Володимира Мельника

 

З ім'ям Богуна Монастирищину пов'язав бій козацького та польського війська у березні 1653 року.

15-ти тисячне військо гетьмана Чернецького захопило і зруйнувало Немирів, Погребище, Кальник, наближалося до Умані, де перебував Іван Богун, котрий вирішив дати бій саме в Монастирищі, бо вали, рови, двометровий частокіл не давали можливості ворогу взяти фортецю.

"Обороняла її сотня козаків на чолі з сотником Дрозденком. Богун з'явився з тилу, з козаками, які були переодягнені під татар. Поляки тікали. Тоді на допомогу Богуну спішив сам Б.Хмельницький, проте запізнився. Довідавшись про блискучу перемогу, був дуже задоволений і сміявся з польської шляхти", - так свідчить про події далеких літ літопис Монастирищини. 

Лютнева драма президента Бенеша

За столом в кабінеті президента Чехословаччини на Празькому Граді сидів сивий хворий чоловік. Президенту Едвардові Бенешу було лише 63 роки, проте постійні хвороби і тиск з боку політичних опонентів цілковито виснажили його. Президент щойно підписав призначення нового комуністичного уряду. Його держава, яку він власноруч засновував, будував і за яку бився десятиліттями, провалювалася в морок комуністичної диктатури. І під вироком Чехословаччині стояв його, Едварда Бенеша, підпис. Одного з найбільших демократів в історії центральної Європи ХХ століття.

Панас Мирний у 1917 році. Живий і голодний статський радник

Ні, Панас Мирний не помер у ХІХ столітті. Він та Іван Нечуй-Левицький - два письменники-класики, хто пережив революцію. І хоча його роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні" вивчали в школі всі без винятку покоління українців, для більшості цей факт - неабияка новина.

Сергій Гірік: гасла УНР нагадували більшовицькі

Інтерв'ю з кандидатом історичних наук, вченим секретарем Української асоціації юдаїки Сергієм Гіріком

Партії «хамелеони»

В Україні зареєстровано 352 політичних партії. За цим показником вона посідає перше місце в Європі. Однак партії у нас не лише активно реєструються, а й перейменовуються. 44% діючих партій хоча б раз за історію існування змінили свою назву. В останні роки кількість перейменувань партій перевищує кількість нових реєстрацій.