Спецпроект

На Черкащині встановлять пам’ятник Богуну

У Монастирищі Черкаської області буде встановлено пам’ятник Івану Богуну.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської облради.

Макет пам'ятника презентували для обговорення та спільної оцінки членам колегії відділу культури і туризму райдержадміністрації.

Копію пам'ятника створено членом Спілки художників України Валерієм Д'яконовим за сприяння головного технолога фізико-технологічного інституту металосплавів Національної академії наук України Володимира Мельника

 

З ім'ям Богуна Монастирищину пов'язав бій козацького та польського війська у березні 1653 року.

15-ти тисячне військо гетьмана Чернецького захопило і зруйнувало Немирів, Погребище, Кальник, наближалося до Умані, де перебував Іван Богун, котрий вирішив дати бій саме в Монастирищі, бо вали, рови, двометровий частокіл не давали можливості ворогу взяти фортецю.

"Обороняла її сотня козаків на чолі з сотником Дрозденком. Богун з'явився з тилу, з козаками, які були переодягнені під татар. Поляки тікали. Тоді на допомогу Богуну спішив сам Б.Хмельницький, проте запізнився. Довідавшись про блискучу перемогу, був дуже задоволений і сміявся з польської шляхти", - так свідчить про події далеких літ літопис Монастирищини. 

Список розстріляних українців у Сандармоху

5 серпня 1937 року вступила в дію постанова Політбюро ЦК ВКП(б) «Про антирадянські елементи». Розпочалася наймасовіша за всю радянську епоху «чистка» суспільства від реальних та потенційних опонентів владі, від елементів, які «не годилися для будівництва комунізму». Теоретичне обґрунтування цих заходів здійснив новий нарком НКВД Ніколай Єжов, а вдосконалив особисто Сталін.

Київ у більшовицькому вирі

Минуло 104 роки звідтоді, коли армія Української Народної Республіки дала бій у протистоянні з нестримною силою більшовиків, що наступала на українські землі з одним-єдиним гаслом: "Дайош Кієв! Смєрть Центральной Радє і єйо защітнікам", а командуючий російськими військами Михайло Муравйов, що пізніше влаштує терор в українській столиці напише: "Ету власть ми нєсьом на остріях своіх штиков"

Жах на селі

Перед вами — уривок зі спогадів Віктора Кравченка, українця, талановитого інженера, якому вдалося залишитися живим після розгортання репресій у СРСР за часів Сталіна. Він був членом комуністичної партії, який вірив, що СРСР може стати країною щасливого майбутнього, однак вчасно зрозумів, що таке тоталітарний режим, повсюдна брехня та системне винищення тих, хто чинив спротив злочинній системі. Віктору Кравченку вдалося втекти і за кілька років написати книжку
яка сколихнула весь західний світ.

Винуватці Абхазької війни

Ця війна забрала життя близько 4000 людей з абхазької сторони та близько 12-15 тисяч з грузинської. Понад 300 тисяч мешканців Абхазії, переважно грузини, стали біженцями. В їх будинках зараз живуть абхази. Вони продають ці будинки громадянам Росії як свою власність. І це, здебільшого, вина трьох людей