Спецпроект

Добкін передав Шевченківському заповіднику рідкісні видання Кобзаря

Губернатор Харківщини Михайло Добкін передав Шевченківському національному заповіднику у Каневі унікальну колекцію дореволюційних, довоєнних та радянського періоду видань "Кобзаря" із 115 книг.

"Тарас Шевченко - це не тільки національне надбання України, він - один з символів незалежності нашої держави, - сказав Добкін, повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

 
 
 
Добкін додав, що для Харкова особистість Кобзаря "дуже значна, оскільки саме в самому серці нашого міста встановлено один з перших в Україні і безперечно найкращий на пострадянському просторі пам'ятник Тарасу Шевченку".

 

Фото прес-служби президента

"Ми не могли залишити колекцію зі 115 книг, виданих у різний час, в нашому місті і вирішили в день народження Кобзаря передати цю колекцію від імені всієї територіальної громади Харківської області національному меморіалу Шевченка", - сказав він.

Австралійські українці у В’єтнамській війні

Народились у Німеччині, жили в Австралії, воювали у В’єтнамі на боці США. Матеріали австралійського національного архіву, реєстр ветеранів, журнали бойових дій розкривають крихти інформації про покоління українських мігрантів, яке було створене однією війною та потрапило на іншу.

"Пам’ять може зробити нас людьми, які змінять Україну", - Максим Остапенко

Інтерв’ю з директором "Києво-Печерської лаври" для Музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Мене 2-річну витягнули з-під мертвої мами". Радіо Свобода побувало в селі Угли, що пережило Волинську трагедію

Сарни ‒ Український інститут національної памʼяті отримав звернення від польської громадянки Кароліни Романовської щодо можливості проведення пошуку та ексгумації останків членів її родини, яких убили 12 травня 1943 року. УІНП погодив ці пошукові роботи в селі Угли Рівненської області на 2025 рік. Радіо Свобода поїхало в село Угли, що у Сарненському районі Рівненщини, щоб дізнатися, що там нагадує про трагедію 81-річної давнини? Що залишилося у пам'яті місцевих жителів про ті страшні часи в роки Другої світової війни?

Осип Тюшка. 40 років поряд зі Степаном Бандерою

Він був одним із найближчих друзів Степана Бандери. Вони потоваришували ще під час навчання у Стрийській гімназії. Разом входили до керівних ланок у Пласті й ОУН, мали близькі ідейні переконання й погляди на національно-визвольних рух, одночасно відбували ув'язнення в гітлерівському концтаборі Заксенхаузен, спільно розбудовували структуру ОУН революційної після Другої світової війни і були об'єктами оперативних розробок кдб. Тільки роль і місце у тих чекістських планах і заходах для кожного відводилися різні.