Спецпроект

У Києві зруйнували пам'ятник воїнам-афганцям (ФОТО)

У понеділок вночі невідомі зруйнували пам'ятник воїнам-афганцям у Подільському районі Києва.

Про це пише газета Сегодня.

У столичному Союзі ветеранів Афганістану стверджують, що для того щоб розбити 1,5-метрову стелу вагою 500 кг, знадобилося як мінімум 4-5 осіб.

Міліція опитала жителів сусідніх будинків, але так нічого і не з'ясувала.

 
Фото: UAINFO 

"О 7 ранку до нас надійшов дзвінок, що на вул. Іллінська зруйнували скульптуру. Ми оглянули місце події, поспілкувалися навіть з працівниками офісів, але ніхто нічого не бачив. За фактом порушено кримінальну справу за ч. 1 ст. 296 Хуліганство", -розповів заступник начальника ЦОС київської міліції Олександр Радкевич.

Якщо злочинців упіймають, їм загрожує до 5 років в'язниці.

Понівечені долі: репресії проти рятівників євреїв у СРСР

Одні з найбільш шанованих та визнаних у світі українців – Праведники народів Світу. На жаль, щодо деяких з них радянська влада проводила політику репресій. Про трагічні долі Праведників у СРСР.

Розстріляний «Кармелюк». Історія Степана Шагайди

«Батько сполотнів, побілів мов стіна. Поки робили обшук, перетрушуючи одяг, білизну, книги, мої іграшки, батькові й мамі не дозволяли розмовляти. І лише коли дозволили на виході попрощатися, мама запитала у батька: «Стьопо, скажи чесно, ти в чому-небудь винен?» «Присягаюся найдорожчим для мене – життям мого сина, що я ні в чому не винен!» – відповів він із сльозами в голосі».

Розстріляний у 38-му, «помер» від інфаркту у 43-му

Якщо у Вашій сім’ї, родині є свідоцтво про смерть, датоване 1950-ми роками, у якому зазначено, що Ваш репресований родич помер в 1943 році від інфаркту міокарда, то тут все ВИГАДАНО – і дата, і причина. Справжнім залишається лише сам факт смерті. Так радянська влада намагалася приховати свою участь у знищенні мільйонів людей без будь-якого слідства.

Йозеф Мислівечек та Максим Березовський: чех та українець, які підкорили музичну Італію

Долі цих двох блискучих композиторів перетнулися у щасливий для обох, сповнений надій і планів момент життя. Сталося це рівно 250 років тому – 15 травня 1771 року. Цього дня Йозеф Мислівечек та Максим Березовський складали іспит в Болонській філармонічній академії.