Спецпроект

Анонс: У Києві й Харкові покажуть Пікассо, Шагала, Глущенка та інших

Напередодні благодійного розпродажу у Києві і Харкові виставлять офорти й картини класиків.

Про це повідомляє Фонд Олександра Фельдмана.

30 травня, напередодні Дня захисту дітей, у Києві відбудеться благодійний аукціон "Мистецтво милосердя", метою якого є допомога онкохворим дітям.

На благодійному аукціоні буде представлено 55 лотів з приватної колекції Олександра Фельдмана - зокрема, автолітографії та офорти Марка Шагала, Пабло Пікассо, Хоана Миро, Анрі Матісса, картини Давида Бурлюка, Василя Хмелюка, Миколи Глущенка, Якова Шапіро, Леона Зака, Ерно Ерба, Михайла Адлена, Михайла Андрієнка-Нечитайла, а також роботи інших майстрів.

На отримані від продажу кошти Фонд Фельдмана придбає для Харківського міського центру дитячої нейрохірургії сучасне медичне обладнання. Ліцитатором аукціону виступить відомий тележурналіст Анатолій Борсюк.

Передаукціонні виставки працюватимуть для широкого загалу, колекціонерів та експертів у Харкові (20 - 23 травня, галерея "АВЕК", вул. Сумська, 70) та Києві (26 - 30 травня, Національний музей мистецтв ім. Б. і В. Ханенків, вул. Терещенківська, 15-17).

Вхід на експозиції вільний.

Биківнянський меморіал: пам'ять про вбитих заради живих

30 квітня 1995 року громадський діяч, один із фундаторів Українського товариства "Меморіал", багаторічний дослідник Биківні Микола Лисенко занотував у своєму щоденнику: "30-го, в неділю, відбулося відкриття Меморіального комплексу на Биківнянських могилах. Це за поданням т-ва "Меморіал" та інституту історії України. Відкривав Київський мер А. Косаківський, але людей було небагато. Ми були там усією родиною з 9 до 13 год."

Операція «Вісла»: геноцид, воєнний злочин чи етнічна чистка

Чим була операція «Вісла»? Хто повинен відповідати за кривду, заподіяну українцям Закерзоння 1947 року? Чи варто Україні «симетрично» відповідати на політичні рішення чинної влади Польщі, проголошуючи геноцидом дії комуністичної польської влади проти мешканців українських етнічних територій, що відійшли до Республіки Польща після Другої світової війни? Спробуймо дати кваліфікацію подіям операції «Вісла», виходячи не з емоцій та політичної кон’юнктури, а з позиції норм міжнародного права.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.