Спецпроект

Ізраїль очікує, що ВР прийме закон про офіційний статус прочан-хасидів

Посол Ізраїлю в Україні Зіна Калай-Клайтман вважає за необхідне прийняття Верховною Радою закону про надання офіційного статусу прочан ізраїльським хасидам, які щорічного відвідують могилу цадика Нахмана в Умані.

Про це вона сказала журналістам у Черкасах, повідомляють "Українські новини".

Калай-Клайтман заявила, що зараз Кабінет Міністрів України розробляє відповідний законопроект. Про це, зі слів посла, вона довідалася під час нинішнього візиту до Черкаської область під час обговорення питання про впорядкування організації щорічного паломництва хасидів до Умані.

Щорічно Умань відвідують паломники-хасиди з Ізраїлю для святкування Рош Га-Шана - нового року за іудейським календарем, який у 2010 році святкували 8-10 вересня.

У лютому 2011 року міністр туризму Ізраїлю Стас Місежніков прогнозував значне зростання кількості відвідувань громадянами Ізраїлю України після скасування візового режиму між країнами.

У ніч на 26 вересня 2010 року громадянина Ізраїлю було вбито в Умані після конфлікту, який раптово виник із двома місцевими жителями.

12 вересня 2010 року Україна депортувала до Ізраїлю 10 хасидів-паломників, затриманих 10 вересня 2010 року в Умані через порушення ними громадського порядку під час затримання підозрюваних у побитті 2 місцевих жителів.

Нагадаємо, що Черкаська ОДА очікує у вересні 2011 року приїзду 40-50 тисяч прочан-хасидів.

Ігор Калинець: «Для мене поезія мала бути загадкою, яку слід відгадати, розшифрувати"

Іноді мене запитують, чи я шкодую, що моє життя так склалося. Мені здається, що ні. Не мало б воно тоді смислу, якби я не перейшов через те все, якби не було тих 60-х, ув’язнення у 70-ті, того піднесення національного — всі ті події допомогли мені відчути, що я щось значу, що я щось зробив, що я комусь потрібен власне таким, яким я є в даний момент. Мені здається, що то і є сенс мого життя.

Петро Франко. Таємниці життя і смерті

28 червня 1890 року народився наймолодший із трьох синів Івана Франка – Петро. В історію визвольної боротьби він увійшов як один із засновників української скаутської організації "Пласт", хоробрий старшина Легіону Українських січових стрільців, командант летунського відділу Української Галицької армії. Для сталінського ж режиму він став небезпечним ворогом народу, якого ліквідували, ймовірно, у перші дні німецько-радянської війни.

Напади Бурундая та їхні наслідки. Уривок із книги "Король Руси Данило Романович" Даріуша Домбровського

Данило Романович, перший король Руси, – одна з головних постатей історії України. Подолавши численних внутрішніх та зовнішніх ворогів, Данило утвердився як один із найвпливовіших володарів Центрально-Східної Європи. Книжка Даріуша Домбровського – найповніша сьогодні біографія Данила Романовича. Ґрунтуючись на багатьох джерелах, автор не лише докладно реконструює життєвий шлях цього видатного державця, а й переконливо вписує його постать у європейський політичний ландшафт.

Суд над дітьми. Ольга Попадин – про молодь ОУН, два арешти і розстріл друзів

17-річна гімназистка зі Львова Ольга Попадин була однією з підсудних на "Процесі 59-ти". Енкаведисти не робили жодних пільг неповнолітнім — лупцювали, знущалися. Про це пані Ольга розповідала в інтерв'ю "Локальній історії". З її спогадів, показова розправа обернулася на протест — молоді арештанти під час суду заманіфестували несприйняття окупаційної влади, а оголошення вироку зустріли виконанням українського гімну.