Спецпроект

Суд заборонив будь-які акції у Львові 9 травня

Львівський окружний адміністративний суд заборонив проводити 9 травня у Львові будь-які акції.

Таке рішення суд ухвалив сьогодні, 6 травня, повідомляє "Галінфо".

Таким чином суд повністю задовольнив позов виконавчого комітету Львівської міської ради.

Нагадаємо, що політичні організації "Русское единство" (Крим) і "Родіна" (Одеса) разом із близьким до КПУ "Антифашистським комітетом" планували влаштувати на 9 травня марш вулицями Львова із 15-метровим червоним прапором.

У відповідь львівський представник партії "Свобода" пообіцяв зустріти цей марш у компанії боксера-чемпіона та інших "менш титулованих, але не менш підготовлених молодих людей".

4 травня Львівська міська рада звернулась до суду з проханням заборонити проведення 9 травня громадських та політичних акцій.

"Відповідачами вже є 13 політичних партій та громадських організацій, і ми просимо суд заборонити всі акції, - повідомила тоді начальник юридичного управління Львівської міськради Гелена Пайонкевич. - Вже в п'ятницю юридичне управління міської ради мало достатньо підстав вважати, що політичні акції можуть спричинити загрозу громадській безпеці 9 травня". 

Розвиток інформаційного скандалу з червоними прапорами на 9 травня можна простежити тут.

«Сувенір» для засновника Служби безпеки ОУН Миколи Лебедя

До постаті засновника, організатора і першого керівника Служби безпеки (СБ) ОУН Миколи Лебедя була прикута особлива увага органів КГБ. Навіть коли він опинився далеко за океаном, у США, до нього намагалися підіслати агентів, дізнатися про його погляди, вивідати плани, вчинити гучну провокацію і навіть мали намір за його допомогою реанімувати пошуки золота ОУН, закопаного у прикарпатських лісах.

Леся Гасиджак: «Пам’ятання минулого робить нас українцями»

Публічне інтерв’ю з Лесею Гасиджак, очільницею Музею Голодомору, у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Хто насправді була дружиною гетьмана Мазепи

На Афоні знайдено унікальний рукопис, а в ньому — її ім’я, і це не Ганна Фридрикевич.

Іванна Климпуш-Цинцадзе: «Нам слід якнайшвидше завершити процес формування української політичної нації»

Розмова з Іванною Климпуш-Цинцадзе – головою Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу, віцепрем'єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України у 2016-2019 роках.