Спецпроект

Анонс: "Урок пам'яті: 70-річчя масових розстрілів у тюрмах Львова"

У середу 22 червня о 8:30 у Львові біля колишньої тюрми на вул. Замарстинівській, 7 Учнівське братство розпочне акцію "Урок пам'яті: 70-річчя масових розстрілів у тюрмах Львова".

Про це "Історичну Правду" повідомили організатори заходу.

Під час заходу ветерани ОУН, УПА і Радянської армії покажуть активістам Учнівського братства - учням понад 10 шкіл Львова - місця розташування тюремних камер у трьох львівських тюрмах, де перебували вони або були розстріляні їх родичі.

Один з членів ОУН розповість про те, як йому, на той час гімназисту, вдалося втекти з львівської тюрми під час масових розстрілів в'язнів військами НКВД.

Ласкаво просимо в тюрму. Екскурсія в'язницею НКВД і Гестапо (ФОТО)

Активісти Учнівського братства висловляться за припинення діяльності розважального закладу на території однієї з колишніх тюрем, а також встановлять символічні таблички на стінах тих тюрем, де досі не вшановано жертв радянських та німецьких репресій 1941 року.

Петлюра без бронзи, але у кольорах

Рік 1917-й ще не був роком Симона Петлюри. Незаперечним лідером українського національного руху він став року 1919.

Хрест Симона Петлюри – капеланам Армії УНР

У червні 1944-го в Рівненському рибтресті в одній із шухляд столу працівники знайшли дві грамоти до Хреста Симона Петлюри. Цупкі аркуші бланків із тризубом, оригінальною печаткою червоного кольору та фразою "Іменем Української Народної Республіки…" не могли не привернути увагу й не насторожити.

Військовий цвинтар у Львові. Що стало предметом суперечки

Львів майже щодня прощається із загиблими захисниками. На Марсовому полі вже поховані близько 800 Героїв, які віддали своє життя у російсько-українській війні. Це місце стало символом відваги й самопожертви, що нагадує про високу плату за свободу. У Львівській міськраді оголосили конкурс та обрали проєкт військового цвинтаря, який має стати місцем "сили та спокою". Натомість у місті почалися жваві суперечки щодо вибору проєкту-переможця.

Як гетьман Скоропадський 8 років водив за носа чекістів

Операція ГПУ УССР під назвою "Т-3" розтягнулася в часі майже на десять років. Чекісти встановили оперативний контакт з генерал-хорунжим Армії УНР Миколою Гоголем-Яновським. Його контакти і листування з Сергієм Шеметом, провідним діячом гетьманського руху за кордоном, наближеною до гетьмана особою і багаторічним особистим секретарем Павла Скоропадського, неабияк зацікавили чекістів. В ГПУ йому дали оперативне псевдо "Українець".