Спецпроект

Анонс: "Урок пам'яті: 70-річчя масових розстрілів у тюрмах Львова"

У середу 22 червня о 8:30 у Львові біля колишньої тюрми на вул. Замарстинівській, 7 Учнівське братство розпочне акцію "Урок пам'яті: 70-річчя масових розстрілів у тюрмах Львова".

Про це "Історичну Правду" повідомили організатори заходу.

Під час заходу ветерани ОУН, УПА і Радянської армії покажуть активістам Учнівського братства - учням понад 10 шкіл Львова - місця розташування тюремних камер у трьох львівських тюрмах, де перебували вони або були розстріляні їх родичі.

Один з членів ОУН розповість про те, як йому, на той час гімназисту, вдалося втекти з львівської тюрми під час масових розстрілів в'язнів військами НКВД.

Ласкаво просимо в тюрму. Екскурсія в'язницею НКВД і Гестапо (ФОТО)

Активісти Учнівського братства висловляться за припинення діяльності розважального закладу на території однієї з колишніх тюрем, а також встановлять символічні таблички на стінах тих тюрем, де досі не вшановано жертв радянських та німецьких репресій 1941 року.

Створення дивізії «Галичина», як політичний проект та цивілізаційний вибір

Однією з найбільш контроверсійних сторінок українського національно-визвольного руху є історія дивізії військ СС «Галичина». Практично кожне згадування дивізії в науковій літературі чи публіцистиці, супроводжується розповсюдженням міфів та пропагандистських штампів.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.