Спецпроект

Комуністи кажуть, що врятували Леніна від вандалів (ФОТО)

Компартія України заявляє про спробу спаплюжити пам`ятник Леніну на Бессарабській площі в Києві.

Про це повідомляє УНІАН із посиланням на прес-служба київського міськкому КПУ.

У повідомленні йдеться, що в суботу було "зупинено спробу націоналістичних молодчиків спаплюжити пам`ятник В.І.Леніну".

"Усі заклики комуністів, що були біля монумента, припинити провокацію і не здійснювати протиправних дій, були проігноровані", - зазначають в прес-службі.

На сайті КПУ розміщені фотографії затримання, але не повідомляється жодних деталей.

 Фото: сайт КПУ

КПУ повідомляє, що після того, як вони "приборкали" нападників, викликали наряд Державної служби охорони.

Прибулі охоронці здійснили слідчі дії і забрали затриманих в опорний пункт міліції.

"Ми заявляємо, що будь-які спроби пошкодити пам`ятник В.І.Леніну негайно зупинятимуться, а особи, що намагаються вчинити акт вандалізму, притягуватимуться до відповідальності", - йдеться в повідомленні.

«Кожен має знати, що без його, або її зусиль нічого не зміниться»: Олександра Матвійчук

Публічне інтерв'ю із правозахисницею Олександрою Матвійчук у рамках виставки ГОЛОСИ Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Важка стежка до храму. Спогади очевидця відродження УАПЦ у Чернігові

28 січня 1990-го під час встановлення пам'ятного хреста у Крутах побував український священик з Києва, який взяв участь у освяченні хреста і служінні панахиди по вбитих більшовиками у 1918 році студентах. На Крутянську жалобу тоді з'їхалося понад 300 осіб. Це був перший за багато років випадок на Чернігівщині, коли тут відкрито служили церковну панахиду по жертвах комуністичного режиму. Сподіватись на такий крок з боку місцевих священиків РПЦ було неможливо, тому ще більше нас стала вабити УАПЦ, про яку ми чули, що вона була знищена і заборонена комуністичним режимом.

КГБ УРСР проти "Летючих козаків" ВПС США

У москві поставили завдання перед кгб урср збирати всю доступну інформацію про всіх українців, які пішли на службу до армії США. Їх розглядали як таких, що можуть бути використані з диверсійною і шпигунською метою проти срср. Так, керівництво кгб з настороженістю сприймало здобуті агентурою відомості про "збільшення американцями набору до армії молоді українського походження".

"Сто днів" або останній король: епізод з історії визвольних змагань литовського народу

Кожному в Україні, мабуть, відомі події Української революції. Зокрема, обставини реставрації гетьманської влади у 1918 році. Втім, спроби повернення до історичних форм правління, у ту добу боротьби за незалежність колишніх підневільних Росії народів, характерні не лише для України. Подібне відбулося і у Литві. Майже одночасно з реалізацією ідей українського ІІ Гетьманату народився литовський монархічний проект.