Спецпроект

Під Києвом відбудеться фестиваль середньовічної реконструкції

На фест "Билини стародавнього Києва IX-XI століть" збираються приїхати понад 500 клубів історичної реконструкції.

Про це повідомив президент розважального парку "Київська Русь" (с.Копачів, Обухівський р-н) Володимир Янченко.

За його словами, з 26 по 28 серпня на території парку відбудеться Міжнародний фестиваль "Билини стародавнього Києва IX-XI століть", в якому візьмуть участь понад 500 клубів історичної реконструкції з країн СНД і Європи.

27 серпня пройде шоу "Турнір повітряних лицарів" за участю повітряних куль.

Фестиваль "Лицарство XV сторіччя - штурм фортеці" (ФОТО)

Також в рамках фестивалю заплановані вогняне шоу, майстер-класи з володіння старовинною зброєю, ремеслам, а також нічна етно-дискотека, феєрверки і романтична зустріч світанку на відроджених валах стародавнього Києва для всіх закоханих.

Це змінило хід битви за Київ: як два українські герої стримали російський прорив

Двоє саперів з Поділля підірвали Гостомельський міст, і ворог не зміг увірватися до столиці.

"Ритуал пам’ятання має бути дією", - Катерина Даценко

Інтерв’ю зі співзасновницею ГО "Вшануй" Катериною Даценко для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Путч, зупинений бананом, та інші курйози з історії Сейшельських островів

Майже загублені в Індійському Океані Сейшельські острови не часто потрапяли на шпальти світових медіа – а до туристичного буму кінця XX сторіччя й поготів. Утім, траплялися і винятки. Як 25 листопада 1981 року. Ще б пак – в цей день у далекій державі відбулася спроба державного перевороту, ще й за участю одного з найвідоміших на планеті ватажків іноземних найманців. До того ж в історію зрештою виявилися втягнутими кілька інших країн, зокрема Південна Африка та Індія. Щоправда, в підсумку спроба путчу виявилася невдалою. А причиною провалу став… звичайний банан.

Таємниця смерті Михайла Грушевського. Невідомі одкровення лікарки

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено низку документів, які стосуються Михайла Грушевського. Відображена в них інформація свідчить про те, що до постаті голови Української Центральної Ради органи нквс/кдб проявляли неабиякий оперативний інтерес в усі періоди його життя і навіть після смерті. Зокрема, йдеться про те, що до з'ясування обставин загадкової смерті академіка поверталися через понад 20 років після того, як це сталося 24 листопада 1934 року.