Спецпроект

В українській Вікіпедії оголошено Місяць Харківщини

З 22 серпня по 18 вересня 2011 р. в українській Вікіпедії проводитиметься "Тематичний місяць Харківщини" з метою покращення вже існуючих та написання нових енциклопедичних статей, присвячених цьому регіону.

Про це "Історичній Правді" повідомили в редакції української Вікіпедії.

Йдеться про статті, присвячені видатним уродженцям і діячам, життя яких пов'язане з Харківщиною, географію та історію міст і сіл, промислові підприємства регіону, засоби масової інформації, спортивні клуби, освітні заклади, культурні та історичні пам'ятки Харківщини тощо.

Місяць проводиться за ініціативою активних вікіпедистів-харків'ян та громадської організації "Вікімедіа Україна".

"Взяти участь у тематичному місяці можуть всі охочі, - наголошують вікіпедисти, - оскільки головною засадою Вікіпедії є те, що редагувати може кожен!"

Для цього необхідно лише увійти до української Вікіпедії, зайти на існуючу статтю, знайти кнопку [ред.], і дописати додаткову інформацію про певну особу чи об'єкт, додавши при цьому посилання на джерела, з яких взята ця інформація.

Якщо Ви збираєтесь написати нову статтю, перевірте її наявність через пошук у Вікіпедії, і після цього сміливо пишіть.

Якщо у Вас є труднощі із редагуванням та написанням статей, ознайомтесь з інформацією, поданою у довідковому розділі, або зверніться до більш досвідчених користувачів, які мають позначку "Готовий допомогти новачкам".

Поповнимо розділ про Харківщину в українській Вікіпедії разом!

Українська Вікіпедія містить більше 300 тисяч статей і є найбільшою україномовною енциклопедією і найбільшим колективним твором в Україні. Щоденно в українській Вікіпедії переглядається більше мільйона сторінок.

Українська Вікіпедія посідає 15-те місце серед усіх мовних розділів Вікіпедії, які пишуться більш ніж 280 мовами світу. Сайт УкрВікі займає дев'яте місце в Україні за відвідуваністю.

Наразі українська Вікіпедія скорочує розрив з норвезькою Вікіпедію, яка випереджає нашу лише на близько 1 тис. статей. Є нагода вивести УкрВікі на 14-те місце за кількістю статей серед усіх мовних розділів Вікіпедії.

Симон Петлюра і День Української Державності

Серед розсекречених документів у архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено текст промови голови Директорії УНР, Головного Отамана військ і флоту УНР Симона Петлюри з нагоди свята Української Державності. Цей текст зберігався у політвиховника Воєнної округи "Заграва" Української повстанської армії Степана Костецького на псевдо Зимний і слугував зразком для проведення виховної роботи у колі повстанців.

Січневе повстання 1863 року на Київщині, Волині й Поділлі

"Проблема польсько-українського історичного діалогу роками полягала в тому, що ми зосереджуємося на тому, що криваво нас розділяє. Історична політика між двома державами повинна полягати у пошуках того, що нас об'єднує", - Роберт Чижевський.

Мій улюблений сексот: 10 фактів про Юрія Смолича

8 липня Юрію Смоличу виповнилося 125 років. Люди, далекі від літератури, архівів, досліджень, усе чудово про нього знають. Наприклад, що Смолич був артилеристом у Петлюри. Що дослужився до звання генерал-майора КГБ і має численні нагороди за вірну службу. Що він записував на магнітофон розмови з Довженком. Що дружина Юрія Яновського ненавиділа Смолича. Що він цькував шістдесятників і хворого на серце Малишка. Більшість охоче повторює і смакує ці плітки й чутки, не заморочуючись із фактчекінгом.

Заборонений Улас Самчук

Під час президенства Віктора Януковича твори Уласа Самчука виключили з обов'язкової шкільної програми, а у 2021-му за позовом Андрія Портнова Окружний адміністративний суд Києва заборонив проводити офіційні пам'ятні заходи на честь письменника. Витоки таких дій антиукраїнських сил криються ще в рішеннях кдб срср і минулих вказівках із москви. Тоді здійснювалася спецоперація з перешкоджання висуненню письменника на Нобелівську премію.