Спецпроект

В українській Вікіпедії оголошено Місяць Харківщини

З 22 серпня по 18 вересня 2011 р. в українській Вікіпедії проводитиметься "Тематичний місяць Харківщини" з метою покращення вже існуючих та написання нових енциклопедичних статей, присвячених цьому регіону.

Про це "Історичній Правді" повідомили в редакції української Вікіпедії.

Йдеться про статті, присвячені видатним уродженцям і діячам, життя яких пов'язане з Харківщиною, географію та історію міст і сіл, промислові підприємства регіону, засоби масової інформації, спортивні клуби, освітні заклади, культурні та історичні пам'ятки Харківщини тощо.

Місяць проводиться за ініціативою активних вікіпедистів-харків'ян та громадської організації "Вікімедіа Україна".

"Взяти участь у тематичному місяці можуть всі охочі, - наголошують вікіпедисти, - оскільки головною засадою Вікіпедії є те, що редагувати може кожен!"

Для цього необхідно лише увійти до української Вікіпедії, зайти на існуючу статтю, знайти кнопку [ред.], і дописати додаткову інформацію про певну особу чи об'єкт, додавши при цьому посилання на джерела, з яких взята ця інформація.

Якщо Ви збираєтесь написати нову статтю, перевірте її наявність через пошук у Вікіпедії, і після цього сміливо пишіть.

Якщо у Вас є труднощі із редагуванням та написанням статей, ознайомтесь з інформацією, поданою у довідковому розділі, або зверніться до більш досвідчених користувачів, які мають позначку "Готовий допомогти новачкам".

Поповнимо розділ про Харківщину в українській Вікіпедії разом!

Українська Вікіпедія містить більше 300 тисяч статей і є найбільшою україномовною енциклопедією і найбільшим колективним твором в Україні. Щоденно в українській Вікіпедії переглядається більше мільйона сторінок.

Українська Вікіпедія посідає 15-те місце серед усіх мовних розділів Вікіпедії, які пишуться більш ніж 280 мовами світу. Сайт УкрВікі займає дев'яте місце в Україні за відвідуваністю.

Наразі українська Вікіпедія скорочує розрив з норвезькою Вікіпедію, яка випереджає нашу лише на близько 1 тис. статей. Є нагода вивести УкрВікі на 14-те місце за кількістю статей серед усіх мовних розділів Вікіпедії.

Причини масового полисіння дітей у Чернівцях влітку 1988 року

Взятися за написання цієї статті спонукали мене публікації, у яких протягом 30 років після трагедії, що зачепила багатьох чернівчан, продовжують поширювати брехню про причини масового полисіння у Чернівцях. І найголовніше, що змусило це зробити - передчасний відхід у вічність мого колеги по роботі та товариша - Анатолія Галіна, який у часи тоталітарного режиму не побоявся піти проти системи, завдяки зусиллям якого стали відомі справжні причини полисіння у Чернівцях влітку 1988 року.

"Редактор" Василь Мудрий і його "Діло"

У списку тих, кого дуже хотіли завербувати в 1930-ті роки працівники НКВД СССР, був тодішній голова Українського національно-демократичного об'єднання – найпотужнішої західноукраїнської парламентської партії і головний редактор найстарішої української галицької газети "Діло" Василь Мудрий.

Як Роман Шухевич-"Щука" тричі березневу Тису перепливав

Роман Шухевич був чудовим плавцем, чемпіоном українських національних змагань з плавання. У нього була цивільна мрія – до 40-річчя переплести протоку Ла-Манш. Готувався, тренувався, багато плавав. Але на практиці – довелось боротись з окупантами й тричі долати Тису. Не для того, щоб втекти від відповідальності. А для того, щоб виконати свій обов'язок вояка, борця за незалежну й соборну Україну.

Яким був радянський лад? Судження історика

Деякі експерти пов'язують оптимістичні для нас перспективи в російсько-українській війні з відходом Владіміра Путіна від влади. Однак він є надто пересічною фігурою, яка не заслуговує сполученого з нею терміну "путінізм". Ми повинні усвідомити самі і переконати союзників у тому, що Російська Федерація являє собою екзистенційну загрозу для всіх народів, які потрапили в орбіту Кремля. Конкретна фігура очільника російських панівних кіл – справа другорядна. Ця країна готова порушувати встановлений світопорядок за будь-яких умов.