Спецпроект

На Львівщині святкують 200-річчя Маркіяна Шашкевича

В селі Підлисся Золочівського району триває фестиваль "Чисті джерела Бугу", присвячений 200-літтю Маркіяна Шашкевича, який тут народився.

Про це повідомляє "Львівський портал".

Програмою фестивалю передбачені наукова конференція, присвячена 200-літтю М.Шашкевича на території музею-садиби М.Шашкевича в с.Підлисся; літературно-мистецьке свято "Світло Маркіяна" у с.Підлисся; виступи виконавців та художніх колективів, молодіжна вечірка.

7 серпня об 11.00 розпочалася літургія за участю Владики УГКЦ Ігоря Возьняка на Підлисецькій Білій горі; о 13.00 - панахида на могилі "Борцям за волю України".

Нагадаємо, що Львівська облрада оголосила 2011 рік роком засновника ОУН Євгена Коновальця і письменника, одного з фундаторів "Руської трійці" Маркіяна Шашкевича.

Осмислений рух до голодовбивства. Як Сталін йшов до «великого переламу»

Останнім часом посилюються спроби влади РФ виправдати Сталіна щодо Великого голоду на досить своєрідному ґрунті – мовляв, оступився, наробив дурниць через недосвідченість.

Севастополь – місто української слави. Про українців у Кримській війні

Росія у цій війні воювала переважно українськими руками – до 50% війська Імперії складали солдати, матроси і офіцери українського походження, причому матроси-українці складали близько 70% Чорноморського флоту.

Чи можна принизити Генія?

Наші предки жили у світі, відмінному від нашого. У світі, де Добро і Зло, Герой і Лиходій були чітко розділені і знаходились у постійному непримиренному антагонізмі. Релігійна свідомість вимагала устремління до святості, і навіть її антипод – комуністичний атеїзм у ХХ-му столітті змушений був на місце Святого письма встановити "Моральний кодекс будівника комунізму", який формально мало чим відрізнявся від загальноприйнятих моральних норм і так само вимагав від людини чітко визначеної громадянської позиції, моральної чистоти і принциповості.

ОУН і Тайвань проти комуністів та Пекіна

Наприкінці 1956 року з Великої Британії відбув корабель у Південно-Східну Азію, на борту якого перебували Юліан Заблоцький (керівник дипломатичної місії) та Володимир Косик (заступник керівника). До Тайбею, столиці острова, вони прибули 25 лютого 1957 року